Одесити не винні: таємницю одеських виборів розкрито
Надзвичайно цинічно звучить формула, яку приписують Й. Сталіну: про те, що неважливо, як голосують, головне – як підраховують голоси. Може, саме тому в 133-му окрузі був кримінальний детектив iз формуванням і змінами керівників і членів участкових виборчих комісій, заміною голови і членів окружної виборчої комісії.
Міліція, прокуратура та ЦВК отримували скарги і заяви, навіть робили вигляд, що не дарма витрачають гроші платників податків. Але… жодного кримінального провадження не було порушено ні за підкуп виборців, ні за погрози кандидатам в депутати і членам виборчих комісій, ні за скупівлю оптом квот на членів і керівників участкових і окружних комісій, ні за вилучення ручок з чорнилами, які зникають. Ніхто навіть не збирався встановити, хто підпалив машину голові виборчої комісії № 111 Жану Ніколаєнку, незважаючи на те, що зловмисники на місці злочину залишили речові докази – дві пляшки з вибухонебезпечною рідиною.
Вивчаючи «прозорість» останніх парламентських виборів, не перестаю дивуватися рівню нахабності і «беспредельщины» тих горе-кандидатів, які «віджали», тобто вкрали у народу собі мандат. Спільними зусиллями з членами Партії, зі справжніми захисниками Вітчизни, я зібрав докази фальсифікацій виборів ще на одному окрузі, який викликав сумнів в мене, серед виборців, спостерігачів і журналістів, що звернулися за правдою до нас.
Так, нашу увагу привернула інформація про безпрецедентні речі, які сталися на виборах в Одеській області і зокрема в Одесі. Наприклад, на сайті «Тиждень.ua» було зафіксовано, що вибори в Одесі і області виявилися мало не найскандальнішими в Україні: «Як стверджують джерела, саме в Одесі зафіксовано найбільшу кількість порушень в Україні під час виборчого процесу. Із заяв Комітету виборців України випливає, що 28 жовтня 2012 року в Україні під час виборів вкотре було не дотримано гарантованого статтею 38 Конституції України права громадян обирати органи влади та місцевого самоврядування. Оскільки на день голосування виборець «помилково» не був внесений до списку, фактично був позбавлений можливості брати участь у виборах…
Наприклад, у 133-му окрузі, що в Київському районі Одеси, стався, мабуть, найбільш кричущий інцидент — ручки з чорнилами, що зникають. В окрузі такі шпигунські фішки були виявлені на 49 дільницях iз 86-ти. Як складеться подальша доля голосiв, що зникли, наразі невідомо, однак, аналізуючи висловлювання голови КВУ Одеської області Анатолія Бойка, можна стверджувати, що голосування на цих дільницях все ж визнають недійсними.
Але у виборчому 133-му окрузі, за свідченнями спостерігачів, одеситам видавали бюлетені за свідоцтвом про укладення шлюбу чи навіть за пенсійним посвідченням. Поряд із цим на деяких дільницях був зафіксований надто високий відсоток виборців, котрі голосували вдома, а також заяви виборців про голосування вдома, написані одним почерком», пише сайт .
І таких чудо-дільниць, де були чудо-ручки, виявлено більше 50 відсотків. Як стверджують фахівці, паста з таких ручок дуже легко зникає після підігрівання запальничкою, праскою, феном, кондиціонером з теплим режимом.
Результат фальсифікації та її масштаби показують, що для спотворення волевиявлення виборців була задіяна організована злочинна група. Що пов'язує дільничні комісії одну з іншою? Звісно — окружна комісія, значить, окружна комісія давала такі ручки, хоча просто так таку ручку в продажу не знайдете, навіть за великі гроші.
Іншими колосальними порушеннями в цьому окрузі також являлися підкупи, я кажу про підкуп виборців, у вигляді банального надання цукру, гречки, картоплі. Кожен кандидат примножував свої відсотки таким шляхом.
Як пише сайт «Майдан.ua»: «На 79-й дільниці в 133-му окрузі невідомо звідки взялося 200 зайвих виборців, але ж бюлетенів було значно менше, а тому метою комісії та спостерігачів було отримання протоколу, що тягнулося майже до ранку. Протокол складався в іншій кімнаті» — зараз вже ми можемо заявити, що саме тут замість позначок у бюлетенях за кандидатів, за яких проголосували виборці, було проставлено 122 позначки за… І.Маркова.
Президент В. Янукович заявляє про бажання вступити до Євросоюзу. Але там неухильно дотримуються ч.ч. 1, 3, ст. 21 Загальної Декларації з прав людини: «Кожна людина має право брати участь в управлінні своєю країною безпосередньо або через вільно обраних представників. Воля народу повинна бути основою влади уряду; ця воля повинна виявлятися у періодичних і нефальсифікованих виборах, які повинні провадитись при загальному і рівному виборчому праві шляхом таємного голосування або ж через інші рівнозначні форми,що забезпечують свободу голосування». То чи може бути протилежна ситуація в Україні і до того ж безкарна?
Таких повідомлень у пресі було безліч, зокрема, і ПАРЄ, й ОБСЄ, й ЕНЕМО, які спостерігали за парламентськими виборами, закликали керівництво нашої держави провести розслідування на сумнівних округах, надавали докази підкупу виборців, залякування та втручання в роботу комісій, низки фальсифікацій та махінацій з бюлетенями та протоколами. Всі ці факти і матеріали потім лягли в основу доповідей спостерігачів перед європейською спільнотою про «демократичність» виборів в Україні.
І ось, вивчивши ситуацію по даному округу, ми дiйшли єдиної думки, що там не просто сталися порушення, які вплинули на остаточний результат, там творився злочин на злочині.
Стаття 115 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлює, що «виборча документація зберігається у відповідних державних архівних установах протягом п'яти років iз дня офіційного оприлюднення результатів виборів». У влади є всі можливості для проведення перевірки всієї виборчої документації, але немає на це волі . І саме з цього приводу мною було поставлено питання про порушення кримінальної справи за фактом фальсифікації виборів. Навіть у бувалих слідчих, представників експертних установ факти масштабу фальсифікації, які були розгорнуті на виборах, викликали подив.
І навіть зараз ми можемо дати приблизну оцінку цьому, адже виявляється, що сфальсифіковано було близько 30 відсотків усіх голосів, поданих за переможця. Ознайомлення з бюлетенями після вилучення показало, що найбільша кількість голосів була забрана не у найближчого суперника Ігоря Маркова — Олексія Гончаренка, хоча його теж добряче «обібрали». І ось зараз, слідчі склали повний перелік бюлетенів, які були сфальсифіковані. Виходить, що по окремих дільницях фальсифікація була від 37-ми до 205 голосів. Наприклад:
на 118-й дільниці комісією було сфальсифіковано 129 голосів,
на 128-й — 162,
на 83-й — 135,
на 107-й — 94,
на 97-й — 37,
на 80-й — 88,
на 123-й — 123,
на 122-й — 152,
на 81-й — 100,
на 138-й — 88,
на 116-й — 96,
на 94-й — 82,
на 82-й — 119,
на 148-й — 149,
на 119-й — 148,
на 100-й — 89,
на 151-й — 120,
на 75-й — 137,
на 132-й — 104,
на 127-й — 171,
на 108-й — 53,
на 115-й — 128,
на 110-й — 88,
на 79-й — 122,
на 112-й — 38,
на 90-й — 125,
на 104-й — 125,
на 103-й — 84,
на 114-й — 157,
на 131-й — 163,
на 93-й — 111,
на 146-й — 139,
на 84-й — 51,
на 142-й — 134,
на 121-й — 179,
на 143-й — 63,
на 91-й — 117,
на 74-й — 145,
на 117-й — 176,
на 109-й — 110,
на 124-й — 81,
на 92-й — 205,
на 96-й — 72,
на 98-й — 39,
на 95-й — 118,
на 126-й — 132,
на 88-й — 123,
на 139-й — 106,
на 133-й — 116,
на 113-й — 115,
на 78-й — 136,
на 135-й — 164.
Експерти сказали своє слово: вони виявили 6038 бюлетенів з позначкою начебто виборців за кандидата Маркова, в якi внесено зміни. Цікаво, що голоси забиралися у таких кандидатів як
Таким чином, голоси виривалися не в однієї конкретної людини. Тому очевидно, що фальсифікація здійснювалася одночасно на 52 дшльницях – на більшій частині виборчого округу, а значить? злочин вчиняли не менше 52 осіб! Таких масштабів фальсифікацій і залучених для цього осіб ні Україна, ні Європа ще не бачилb.
Подібний факт не можна кваліфікувати інакше як злочин, а справа кримінального проводження під номером 12013000000000455 за фактом підробки виборчих документів в одномандатному виборчому окрузі № 133 — має бути завершена розслідуванням .
Суспільство має почути прізвища всіх тих, хто причетний до цього, тим більше що це дуже важливо для того, аби міжнародна громадськість зрозуміла, що в Україні можуть розслідувати. Це потрібно і самим слідчим, щоб вони зрозуміли, що вони можуть розслідувати факти фальсифікації. Це потрібно і для того, щоб на наступних, президентських, виборах, більш важливих, ніхто не зміг і не посмів фальсифікувати жодного голосу.
Я хотів би оприлюднити факти фальсифікацій по кожному протоколу: скільки вкрали, в кого вкрали. Думаю, що у Центральної виборчої комісії є всі підстави визнати вибори недійсними і звернутися до суду, оскільки їм стали відомі дані про такі колосальні порушення ще 29 серпня.
Крім того, наскільки я знаю, голові виборчої комісії Михайлу Охендовському направили цю інформацію на 33 сторінках по кожному бюлетеню, де все розписали. Звичайно ж, тепер все залежить від ЦВК. Захоче вона бачити порушення чи ні. Як на мене — ЦВК закривала очі на це, закривала свідомо, тому що всі дані, які були в комітетах виборців, у скаргах громадян, вони були в розпорядженні ЦВК, коли вона приймала рішення щодо визнання виборів, але вона проштампувала результати, і таким чином ганебно було узаконено масове викрадення голосів громадян.
Задля справедливості треба сказати, що і заступник голови комісії Ж. Усенко-Чорна, і ще кілька членів комісії висловили свої окремі думки при розгляді цього питання в ЦВК. Я думаю, що ЦВК повинна була б скликати хоча б засідання, розглянути питання по суті і реагувати, але поки таких намірів у ЦВК немає.
Ми знову вимушені подавати матеріали до суду, хоча в країні ще «діє» всеосяжний прокурорський нагляд. І прокуратура, і МВС, і СБУ мають покарати своїх працівників, які закрили очі на ці злочини, а також відповісти на питання: чи не зроблено це було в зв’язку з особистою зацікавленістю? Жаль, що парламент не спромігся розслідувати наведені факти грубих, кричущих злочинів.
Для мене було великим здивуванням побачити справжні розміри фальсифікації, адже 6038 голосів — це дуже багато. Крім того, виходить, що таблиці виборів по 133-му виборчому округу на сайті ЦВК вірити не можна. Тому думаю, що обов'язково мають бути розслідувані і зазначені
— хто керував процесом фальсифікації,
— хто відповідав за технічні питання фальсифікації. Відповіді на ці питання по 7 округах ми ніяк не почуємо, хоча порушено кримінальні справи, хоча займаються розслідуванням в МВС і по 2 округах Черкаської області, і по округу Миколаївської області, Київської області, і по Києву, Вінниці, Закарпаттю, але поки слідство по цих епізодах фальсифікації виборів не закінчено.
Думаю, суспільство втомилося чекати відповідь на питання хто фальсифікує, хто допомагає, хто прикриває. Також суспільство не отримало поки віддачі вкладеного майже мільярда гривень на систему відеоспостереження на виборах. Зараз дуже важливо, щоб цю систему перевірили по всіх мажоритарних округах, де є хоч якісь сумніви по фактам виборів. Якщо цього не зробити, то легітимність парламенту і тих рішень, які приймає парламент, будуть сумнівними в очах людей, влади та світової спільноти. Особливо актуально це сьогодні, коли ми стоїмо на порозі підписання асоціації з ЄС. Я впевнений, що асоціація буде підписана, але бажання влади розслідувати випадки фальсифікацій поки залишається на низькому рівні.
У мене немає сумнівів, що керівництву ЦВК система фальсифікації повністю зрозуміла, просто у них немає політичної волі покарати тих, хто її здійснював . У тих країнах, в асоціацію з якими ми прагнемо, така воля, як правило, є. Отже нам є куди прагнути, і відповідаючи на запитання , що ж я буду робити щодо бездіяльності ЦВК, зазначу: я вимагатиму, щоб і по цьому округу, і по низцi інших округів, за якими проводитиметься перевірка, були встановлені дійсні результати виборів, а лжедепутати, визнані такими, що не набули повноважень і статусу народних депутатів.
У 133-му виборчому окрузі є район, де я колись жив, зараз там живуть мої друзі, знайомі, які після оприлюднення результатів виборів втратили інтерес до того, щоб ходити на вибори, вважаючи їх сфальсифікованими. В даний момент я не є виборцем цього округу, але є однодумці, які проживають на території округу, а позов до суду ми подаємо разом з ними.
Всі кандидати в депутати з цього виборчого округу мали право подати до суду, якби у них були ті факти, які маю я, але у них є право приєднатися до позову . Я зараз дам можливість одеситам побачити, скільки і у кого конкретно поцупили голосів, на яких дільницях, це буде не повний перелік, але він страхітливий. Виявляється, одесити голосували правильно. Вони не знали, що їх голоси будуть фальсифікуватися кримінальним угрупуванням. Нагадаю, що законодавством України за порушення виборчого Закону встановлена кримінальна відповідальність:
статті 157, 158, 158-1, 159, 159-1 Кримінального кодексу України;
адміністративна:
статті 212-7, 212-8, 212-9, 212-10, 212-11, 212-12, 212-13, 212-14, 212-15, 212-16, 212-17, 212-18, 212-19, 212-20 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Серед слів присяги депутата, передбачених ст. 79 Конституції України, є такі: «Присягаю додержуватися Конституції України та Законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників». Очевидно, що ці слова можуть промовляти лише ті, хто набув своїх повноважень у легітимний спосіб, а не внаслідок крадіжок в особливо великих розмірах. Одесити звільнились від німецької окупації, румунської окупації, визволяться вони й від кримінальної окупації. Одеса була, є і буде містом-героєм! Слава одеситам! Слава Україні!
У Румунії перевіряють інформацію про можливий вибух на її території ударного безпілотного літального апарату (одного з тих, які були використані російськими агресорами для масованої атаки по півдню Одещини).
Внаслідок сьогоднішнього ракетного удару російських окупантів по Одесі загинули п`ятеро людей, також є поранені. Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Допомогти українцям на морі покликана нова міжнародна коаліція з розвитку морських можливостей України. Офіційна церемонія оголошення про створення такого об`єднання відбулась у Лондоні, повідомив сьогодні Генштаб ЗСУ.
Очільник Одеської обласної державної адміністрації Максим Марченко звільнений із своєї посади. Відповідний кадровий указ Президента України Володимира Зеленського оприлюднено сьогодні, 15 березня.
За два дні з портів Великої Одеси вийшли вісім суден з 342 тис. тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи. По це повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.
Путін знову збрехав: речник українського МЗС Олег Ніколенко спростував твердження господаря Кремля про «нові гарантії», нібито надані Україною для розблокування Зернової угоди.
Сьогодні, 31 жовтня, з портів Великої Одеси (Одеського, Чорноморського і Південного) вийшли 12 суден з 400 тис. тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.
Українська сторона чітко усвідомлює відповідальність за кожну одиницю наданого західними партнерами озброєння і не допустить його потрапляння до рук терористів.
Росія готується до нової хвилі війни проти України, в якій хоче використати значно більше техніки, ніж під час атаки 24 лютого, коли розпочалося повномасштабне воєнне вторгнення.
Верховна Рада України заборонила використання російської неонацистської символіки та визнала росію державою-терористом, яка чинить державний геноцид українського народу.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до світової спільноти і наголосив, що «ми всі разом маємо перемогти країну-агресорку Росію. Тому що війна Росії проти України, це — війна проти свободи як такої».
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний звернувся до українських політиків, які «розганяють зраду» безвідповідальними заявами про стан справ на фронті.
В Україні призупинено будь-яку діяльність низки політичних партій. Таке рішення, враховуючи повномасштабну війну росії проти України, ухвалила Рада національної безпеки та оборони.