Одесса новости
01.11.2017

Створення ОСББ в Одесі: виклики та перспективи

Сучасне законодавство стимулює жителів багатоквартирних будинків визначитися, чи готові вони брати відповідальність та керувати будинком самостійно...

З кожним роком все частіше співвласники вирішують брати на себе обов’язки управління житлом. На початку 2017 року кількість зареєстрованих ОСББ в Україні сягнула 26 080, – а це третина загальної кількості багатоквартирних будинків країни.

«Наразі в Одесі створено 1247 ОСББ (з 8 135 багатоквартирних будинків міста, ред.). Процес створення ОСББ зараз призупинився, можливо, через те, що перестали транслювати по радіо та телебаченню інформацію про те, як ефективно управляли власними будинками. Наша Асоціація надає підтримку, зокрема ми проводимо роз’яснювальні роботи для тих, хто до нас звертається», – коментує голова АОСББ «Одеська житлова спілка» Валерій Вікторович Штефанець.

Співвласники вже зареєстрованих об’єднань на практиці переконалися, що ОСББ мають більше переваг, аніж неорганізовані будинки До прикладу, ОСББ «Олімп – 1» отримало близько півмільйона гривень, а саме 517 тис., за програмою «теплі кредити», а сума компенсації від держави та за Одеською міською програмою підтримки енергоефективних заходів склала 314 тис. гривень.

Кошти вирішили  направити на утеплення 80-квартирного будинку, розташованого за адресою Тираспольське шосе, 23. При цьому, ОСББ «Олімп – 1» раніше вже користувалось перевагами програми підтримки енергозбереження та впровадження енергоефективних заходів і замінили вікна у місцях загального користування та встановили загальнобудинковий лічильник тепла.

Результати показові: тарифи на опалення у жовтні-листопаді 2016 складали до модернізації – 31,62 грн/кв. м, після модернізації – 12,39 грн/кв. м. Загальна економія склала 60,00 тис. грн.

Які кроки здійснити, аби створити об’єднання?

1. Створення ініціативної групи (мінімум з трьох жителів), яка буде проводити роз’яснювальну роботу серед мешканців і розроблятиме статут та інші необхідні документи.
2. Для цього потрібно отримати перелік усіх співвласників житлових/нежитлових приміщень багатоквартирного будинку з інформацією про розмір площі житлових/нежитлових приміщень, з’ясувати стан будинку та вивчити законодавство. Окрім того, слід розробити проект статуту ОСББ, текст якого має дублювати норми вимог Податкового кодексу.

Зокрема, статут має містити наступну інформацію:
– статутні органи об’єднання, їхні повноваження та порядок формування;
– джерела фінансування, порядок використання майна та коштів ОСББ;
– права та обов’язки співвласників;
– порядок внесення змін до статуту об’єднання;
– відповідальність за порушення статуту та статутних рішень;
– підстави та порядок ліквідації, реорганізації, об’єднання і вирішення майнових питань.

2. Проведення установчих зборів, на яких співвласники приймають рішення та обговорюють нагальні питання.

Попередньо необхідно письмово повідомити всіх співвласників будинку про установчі збори. Запрошення на збори має бути надіслане не менш ніж за 14 днів до початку зборів та містити дату, час, місце і порядок денний. Збори мають проводитися відповідно до порядку денного, а всі рішення – занесені до відповідної форми протоколу.

Рішення на установчих зборах вважається прийнятим, якщо за нього проголосує більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам будинку. Тобто потрібно заздалегідь прорахувати частку кожного співвласника, якою він голосуватиме у відсотках.

Таким чином, результатом зборів має стати прийняття рішення про об’єднання; затвердження статуту; обрання правління та ревізійної комісії; обрання повноважної особи для подання документів на реєстрацію.

3. Офіційна реєстрація ОСББ в реєстраційній службі управління юстиції. Також з січня 2016 року державну реєстрацію можуть здійснювати нотаріуси, які надають послуги з реєстрації юридичних осіб і мають доступ до Державного реєстру.

До Державного реєстру подається:
– заява про державну реєстрацію;
– два екземпляри протоколу установчих зборів;
– два екземпляри статуту, прийнятого на установчих зборах.

Усі документи повинні бути підготовлені відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою, відкриття рахунку в банку. Після цього необхідного повідомити органи місцевого самоврядування про створення ОСББ.

Останній крок – передача будинку на баланс ОСББ, після чого співвласники можуть самостійно вирішувати всі питання та відчути переваги об’єднання.

Саме так, крок за кроком, створюється добровільне об’єднання. Для новобудов можливість створення ОСББ дійсна після реєстрації прав власності більш ніж 50 % квартир і нежитлових приміщень. При цьому квартири, нежитлові приміщення та спільне майно будинку не стає власністю ОСББ як юридичної особи, а залишаються власністю співвласників багатоквартирного будинку.

«У деяких випадках ЖЕКи бажають продовжити обслуговування будинків та можуть перешкоджати створенню ОСББ: приходять на зустрічі й здійснюють провокації,– наголошує пан Штефанець, – затримують передачу будинку в управління ОСББ різними методами, навіть пропонують занесення будинків до переліку тих, яким буде надана допомога у капітальному ремонті, якого насправді може й не бути».

Разом з тим, наполегливі співвласники перемагають двічі: отримуючи можливість модернізувати власне житло та втілювати усі доступні засоби для ефективного контролю за споживанням ресурсів. Насамперед, мова йде про державну та місцеві програми підтримки для ОСББ. «Ні фізичні особи, ні ОСББ не контактують із чиновником щодо отримання кредиту. Рішення про кредит приймає банк, тобто усунено корупційну складову взаємодії чиновників та прийняття ними рішення щодо отримання коштів. Держенергоефективності здійснює відшкодування від 40 до 70 % суми тіла кредиту, та 35 % для фізичних осіб», – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Юлія Чеберяк.

На сьогодні в Одесі функціонує більше тисячі ОСББ. І готовність співвласників брати на себе відповідальність у підсумку конвертується у конкретну економію коштів.

Наталія ВИСІКАНЕЦ,
координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ ОПОРА.

Все новости Одессы
Одесса новости
16.09.2018

Гердас Дубрицкас: «Мы строим не дом, а образ жизни»

Современный покупатель жилья уже не горит желанием поселиться в центре города, весьма скептически относится к «сталинкам» и обращает самое пристальное внимание на инфраструктуру жилого квартала. Комфорт и безопасность — вот главные критерии выбора будущей квартиры сегодня.

Одесса новости
03.09.2018

День города в Одессе: Греческий парк и новые звезды

В Одессе отметили День города. Празднование стартовало еще 30 августа, а вчерашний день – самый насыщенный событиями – начался с традиционных церемоний у памятников людям, которые сыграли особую роль в одесской истории. 

Одесса новости
28.08.2018

День города в Одессе: фестивали, концерты, выставки и трехмиллионный турист

Празднование Дня города в Одессе в этом году начнется 30 августа. Об этом сообщила в ходе аппаратного совещания в мэрии директор департамента культуры и туризма Татьяна Маркова.

Одесса новости
07.08.2018

В Одессе на две недели остановят трамвайный маршрут № 10

В Одессе приостановят работу трамвайного маршрута № 10. Вагоны на этой линии не будут курсировать с 22:00 10 августа по 25 августа.

Одесса новости
31.07.2018

В большинстве проверенных пляжных заведений Одессы не соблюдают пожарную безопасность

У 75% проверенных предприятий общественного питания, работающих в прибрежной зоне Одессы, нет автоматической пожарной сигнализации. 

 

Одесса новости
28.07.2018

На одесскую улицу Преображенскую возвращают трамваи

С 29 июля в Одессе возобновляется в привычном формате работа ряда трамвайных маршрутов, ранее измененных из-за реконструкции улицы Преображенской.

Одесса новости
26.07.2018

В Одессе подорожает вывоз мусора

В Одессе вырастут тарифы на вывоз твердых бытовых отходов. Новые расценки были утверждены на сегодняшнем заседании исполкома городского совета. 

Одесса новости
17.07.2018

В Одессе объявлено штормовое предупреждение

На 18 июля в Одессе и области объявлено штормовое предупреждение. Гидрометеорологический центр Черного и Азовского морей прогнозирует грозы.

Одесса новости
04.07.2018

Министр обороны обвинил власти Одессы в «огромном сопротивлении»

Руководство ряда крупных городов не выполняет законные требования по регистрации земель, возвращенных через суды в собственность Министерства обороны Украины. Об этом сегодня на заседании правительства заявил глава МО Степан Полторак. Он сказал, что в указанном вопросе наблюдается «огромное сопротивление».

 
 

Одесса новости
28.06.2018

В Одессе на время закроют два бювета

В Одессе планируется ремонт двух бюветных комплексов. Об этом сообщило коммунальное предприятие «Сервисный центр». 

Одесса новости
28.06.2018

Площадь Толбухина в Одессе планируют благоустроить

В Одессе планируется комплексное благоустройство площади им. Толбухина. Об этом сообщил в ходе аппаратного совещания в мэрии начальник управления архитектуры и градостроительства Александр Голованов.

Одесса новости
23.06.2018

Источник инфекционной угрозы — китайский ресторан?

Уважаемая редакция, обращаются к Вам жители Киевского района г. Одесса, как к последней инстанции, которая может помочь нам в решении проблемы...

Одесса новости
08.06.2018

В Одессе возобновлена реставрация колоннады Воронцовского дворца

В Одессе возобновились реставрационные работы на бельведере-колоннаде Воронцовского дворца, передает корреспондент информационного агентства «Вікна-Одеса».

Одесса новости
01.06.2018

Метроном. Одесса. Спецпроект. уЛИЦА.

Одесское интернет-издание «Метроном» запускает спецпроект «уЛица». Мы расскажем о простых одесситах с непростыми историями и талантами. «уЛица» – это формат жизни творческих натур, который не имеет рамок и границ. 

 

Одесса новости
21.05.2018

В Одессе открыт проезд по Пушкинской

Движение транспорта на пересечении улиц Пушкинской и Базарной в Одессе возобновлено. Об этом сообщил сегодня департамент информации городского совета.

Одесса новости

25.09.2018
В Одесской области пресекли очередную незаконную вырубку деревьев (Взгляд из Одессы)

25.09.2018
Бюджет Одессы существенно пополнился от сдачи пляжей в аренду (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
Автомобили одесситов разбирают на запчасти (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
В Одессе деревопад: пострадавшую доставили в больницу (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
«ИНФОКСВОДОКАНАЛ»: Рейд по должникам (Круг-Информ)

24.09.2018
Остановки «для галочки» (Круг-Информ)

24.09.2018
Неисправный сухогруз, стоявший два месяца на рейде вблизи Одессы, тихо ушел к Босфору (Думская.net)

24.09.2018
Мэрия «борется» с пиротехникой (Круг-Информ)

24.09.2018
Дерево упало на жилой дом (Круг-Информ)

24.09.2018
«Нет охоте на активистов!» (Круг-Информ)

24.09.2018
Хроника одного преступления (Круг-Информ)

24.09.2018
В переулке в центре Одессы появится еще один мурал (Думская.net)

24.09.2018
В Одессе прошла зрелищная встреча байкеров (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
Одесса приняла финал Кубка Украины по спортивному ушу (Думская.net)

24.09.2018
Древопад продолжается: стихия нарушила работу восьми троллейбусных маршрутов (фото) (Думская.net)

24.09.2018
За минувшую неделю в Одессе родилось 216 детей (Думская.net)

24.09.2018
Азовский поход ВМСУ: "Донбасс" и "Корец" прибыли в Мариуполь (Думская.net)

24.09.2018
В Американском посольстве обеспокоены покушением на одесского активиста: "Нападения такого рода участились, и это нужно прекратить" (Думская.net)

24.09.2018
Дноуглубление в порту "Южный" выгодно для государства и бизнеса, - мнение экспертов и АМПУ (Думская.net)

24.09.2018
Генпрокурор: усиленная группа столичных правоохранителей будет расследовать нападения на активистов в Одессе (Думская.net)

24.09.2018
В Одессе автомобиль наехал на девочку (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
Важный вояж командования ВМС ВСУ из Одессы в Ньюпорт (Рупор Одессы)

24.09.2018
Покушением на Олега Михайлика заинтересовался президент Украины: он связался с Одессой из США (Думская.net)

24.09.2018
"Магия Утра": одесситов научат, как продвигать личный бренд и бизнес в Instagram (на правах рекламы) (Думская.net)

24.09.2018
Сентябрьский ливень: Аркадию затапливает, а на Приморской из ливневки бьют фонтаны (Думская.net)

24.09.2018
Штормовое предупреждение: в Одессе – дождь и порывистый ветер (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
В Одессе водитель сбил ребенка на пешеходном переходе (фото) (Думская.net)

24.09.2018
В Одессе появится детский квест-путеводитель по музеям (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
В Одесской области город решил, что он является самым древним из существующих населенных пунктов Украины (Думская.net)

24.09.2018
В Одессе "Хюндай" сбил девочку на переходе (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
В Измаиле патрульные задержали вора-домушника (Думская.net)

24.09.2018
"Мы позволили им забыть, что такое запах паленых шин": одесские активисты снова пикетируют здание полицейского главка (Думская.net)

24.09.2018
Покушение на активиста в Одессе: следствие отрабатывает пять версий (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
В Кишиневе прошло грандиозное авиашоу - с модернизированными в Одессе "пчелами" (фоторепортаж) (Думская.net)

24.09.2018
Северная Одесчина: задержаны очередные лжесанитары леса (Рупор Одессы)

24.09.2018
Световые фонари в крыше Одесского художественного музея оказались опасными: они сделаны из обычного стекла (фото) (Думская.net)

24.09.2018
В Одесской области по горячим следам задержан вор (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
«Отрада Юниор»: «Это очень большая радость для всей команды» (Кредо-1963)

24.09.2018
Битва за Медин: Минюст отказался считать руководителем вуза ставленника Запорожана (Думская.net)

24.09.2018
Одесса: ситуация на Малой Арнаутской, 88 накаляется (Рупор Одессы)

24.09.2018
Трамвайный маршрут №10 заработает не раньше вечера: тополь повредил контактную сеть (фото) (Думская.net)

24.09.2018
Регби-7: одесситки взяли золото чемпионата Украины в Киеве, но проиграли в родном городе (фото) (Думская.net)

24.09.2018
В Одессе муниципалы изъяли полтысячи пиротехнических изделий (Думская.net)

24.09.2018
В Одессе пьяный человек стал легкой добычей преступника (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
Роман Безсмертний: такою боротьбою можна лише погіршити ситуацію (Рупор Одессы)

24.09.2018
Глава одесской полиции: у следствия есть пять версий покушения на Михайлика, а стреляли в него, возможно, из нагана (видео) (Думская.net)

24.09.2018
Упавшие деревья остановили два трамвайных маршрута в Одессе (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
Одесчина помнит своих героев: монумент морским десантникам в Григорьевке полностью реконструирован (Рупор Одессы)

24.09.2018
Одесситки взяли золото, серебро и бронзу чемпионата Украины по регби-7 (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
В Одессе из-за сильного ветра снова падают деревья (фото) (Думская.net)

24.09.2018
Упавшие деревья парализовали движение двух трамвайных маршрутов в Одессе (Думская.net)

24.09.2018
Одесситы начали подписывать декларации с семейными врачами Медицинского дома Odrex (новости компаний) (Думская.net)

24.09.2018
Одесситка смогла занять достойную позицию в шоу «Мастер Шеф» (Взгляд из Одессы)

24.09.2018
В Одесском горцентре занятости запланирована ярмарка вакансий с морехозяйственным уклоном (Рупор Одессы)

24.09.2018
В Одессе силовики выдворили из Украины кавказского "вора в законе" (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
Состояние раненого одесского активиста стабилизировалось (Думская.net)

24.09.2018
Литературный фестиваль в Одессе: стихи на Потемкинской, чтения для детей и поиск идентичности (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
Кристина Катилова: «Расслабляться не будем!» (Кредо-1963)

24.09.2018
Строительство дороги в объезд Рени – на финальной стадии, – глава Одесской ОГА (Вiкна-Одеса)

24.09.2018
Администрация «Теплоснабжение города Одесса» присвоила 600 тысяч грн. (Рупор Одессы)

Дальше новости