Одесса новости
01.11.2017

Створення ОСББ в Одесі: виклики та перспективи

Сучасне законодавство стимулює жителів багатоквартирних будинків визначитися, чи готові вони брати відповідальність та керувати будинком самостійно...

З кожним роком все частіше співвласники вирішують брати на себе обов’язки управління житлом. На початку 2017 року кількість зареєстрованих ОСББ в Україні сягнула 26 080, – а це третина загальної кількості багатоквартирних будинків країни.

«Наразі в Одесі створено 1247 ОСББ (з 8 135 багатоквартирних будинків міста, ред.). Процес створення ОСББ зараз призупинився, можливо, через те, що перестали транслювати по радіо та телебаченню інформацію про те, як ефективно управляли власними будинками. Наша Асоціація надає підтримку, зокрема ми проводимо роз’яснювальні роботи для тих, хто до нас звертається», – коментує голова АОСББ «Одеська житлова спілка» Валерій Вікторович Штефанець.

Співвласники вже зареєстрованих об’єднань на практиці переконалися, що ОСББ мають більше переваг, аніж неорганізовані будинки До прикладу, ОСББ «Олімп – 1» отримало близько півмільйона гривень, а саме 517 тис., за програмою «теплі кредити», а сума компенсації від держави та за Одеською міською програмою підтримки енергоефективних заходів склала 314 тис. гривень.

Кошти вирішили  направити на утеплення 80-квартирного будинку, розташованого за адресою Тираспольське шосе, 23. При цьому, ОСББ «Олімп – 1» раніше вже користувалось перевагами програми підтримки енергозбереження та впровадження енергоефективних заходів і замінили вікна у місцях загального користування та встановили загальнобудинковий лічильник тепла.

Результати показові: тарифи на опалення у жовтні-листопаді 2016 складали до модернізації – 31,62 грн/кв. м, після модернізації – 12,39 грн/кв. м. Загальна економія склала 60,00 тис. грн.

Які кроки здійснити, аби створити об’єднання?

1. Створення ініціативної групи (мінімум з трьох жителів), яка буде проводити роз’яснювальну роботу серед мешканців і розроблятиме статут та інші необхідні документи.
2. Для цього потрібно отримати перелік усіх співвласників житлових/нежитлових приміщень багатоквартирного будинку з інформацією про розмір площі житлових/нежитлових приміщень, з’ясувати стан будинку та вивчити законодавство. Окрім того, слід розробити проект статуту ОСББ, текст якого має дублювати норми вимог Податкового кодексу.

Зокрема, статут має містити наступну інформацію:
– статутні органи об’єднання, їхні повноваження та порядок формування;
– джерела фінансування, порядок використання майна та коштів ОСББ;
– права та обов’язки співвласників;
– порядок внесення змін до статуту об’єднання;
– відповідальність за порушення статуту та статутних рішень;
– підстави та порядок ліквідації, реорганізації, об’єднання і вирішення майнових питань.

2. Проведення установчих зборів, на яких співвласники приймають рішення та обговорюють нагальні питання.

Попередньо необхідно письмово повідомити всіх співвласників будинку про установчі збори. Запрошення на збори має бути надіслане не менш ніж за 14 днів до початку зборів та містити дату, час, місце і порядок денний. Збори мають проводитися відповідно до порядку денного, а всі рішення – занесені до відповідної форми протоколу.

Рішення на установчих зборах вважається прийнятим, якщо за нього проголосує більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам будинку. Тобто потрібно заздалегідь прорахувати частку кожного співвласника, якою він голосуватиме у відсотках.

Таким чином, результатом зборів має стати прийняття рішення про об’єднання; затвердження статуту; обрання правління та ревізійної комісії; обрання повноважної особи для подання документів на реєстрацію.

3. Офіційна реєстрація ОСББ в реєстраційній службі управління юстиції. Також з січня 2016 року державну реєстрацію можуть здійснювати нотаріуси, які надають послуги з реєстрації юридичних осіб і мають доступ до Державного реєстру.

До Державного реєстру подається:
– заява про державну реєстрацію;
– два екземпляри протоколу установчих зборів;
– два екземпляри статуту, прийнятого на установчих зборах.

Усі документи повинні бути підготовлені відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою, відкриття рахунку в банку. Після цього необхідного повідомити органи місцевого самоврядування про створення ОСББ.

Останній крок – передача будинку на баланс ОСББ, після чого співвласники можуть самостійно вирішувати всі питання та відчути переваги об’єднання.

Саме так, крок за кроком, створюється добровільне об’єднання. Для новобудов можливість створення ОСББ дійсна після реєстрації прав власності більш ніж 50 % квартир і нежитлових приміщень. При цьому квартири, нежитлові приміщення та спільне майно будинку не стає власністю ОСББ як юридичної особи, а залишаються власністю співвласників багатоквартирного будинку.

«У деяких випадках ЖЕКи бажають продовжити обслуговування будинків та можуть перешкоджати створенню ОСББ: приходять на зустрічі й здійснюють провокації,– наголошує пан Штефанець, – затримують передачу будинку в управління ОСББ різними методами, навіть пропонують занесення будинків до переліку тих, яким буде надана допомога у капітальному ремонті, якого насправді може й не бути».

Разом з тим, наполегливі співвласники перемагають двічі: отримуючи можливість модернізувати власне житло та втілювати усі доступні засоби для ефективного контролю за споживанням ресурсів. Насамперед, мова йде про державну та місцеві програми підтримки для ОСББ. «Ні фізичні особи, ні ОСББ не контактують із чиновником щодо отримання кредиту. Рішення про кредит приймає банк, тобто усунено корупційну складову взаємодії чиновників та прийняття ними рішення щодо отримання коштів. Держенергоефективності здійснює відшкодування від 40 до 70 % суми тіла кредиту, та 35 % для фізичних осіб», – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Юлія Чеберяк.

На сьогодні в Одесі функціонує більше тисячі ОСББ. І готовність співвласників брати на себе відповідальність у підсумку конвертується у конкретну економію коштів.

Наталія ВИСІКАНЕЦ,
координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ ОПОРА.

Все новости Одессы
Одесса новости
16.03.2018

Два автобусных маршрута в Одессе работают по измененным схемам

В Одессе внесены временные изменения в работу автобусных маршрутов № 185 и № 215. Об этом сообщил сегодня департамент информации городского совета.

Одесса новости
03.03.2018

Изменение даты: занятия в школах и детсадах Одессы начнутся 5 марта

Учебный процесс в общеобразовательных и дошкольных учреждениях Одессы возобновится в понедельник, 5 марта. Об этом сообщил сегодня департамент информации городского совета.

Одесса новости
27.02.2018

Завтра в Одессе продолжит штормить: метель и заносы

На завтра, как и на сегодня, в Одессе объявлено штормовое предупреждение: скорость северного ветра при порывах будет достигать 20 м/с.

Одесса новости
17.02.2018

«Скорая помощь» и бесплатная стерилизация: в Одессе дополнили Программу охраны животного мира

На сессии Одесского городского совета приняты изменения к Программе охраны животного мира и регулирования численности бездомных животных.

Одесса новости
05.02.2018

Суд не удовлетворил иск о сносе памятника Основателям Одессы

Сегодня Одесский апелляционный административный суд не удовлетворил иск о сносе памятника Основателям Одессы, расположенного на Екатерининской площади, и возвращении туда монумента «Потемкинцам – потомки».

Одесса новости
28.01.2018

Завтра общественный транспорт в центре Одессы будет работать по измененным маршрутам

29 января в Одессе будут действовать временные изменения в работу транспорта в районе улицы Пастера. Об этом предупредил департамент информации городского совета.

Одесса новости
25.01.2018

В Одессе собираются создать муниципальную скорую помощь для бездомных животных

До конца года в Одессе должна заработать скорая помощь для бездомных животных. О таких планах сообщила сегодня в ходе беседы с журналистами и. о. директора департамента экологии горсовета Валентина Дацюк.

Одесса новости
18.01.2018

Занятия в одесских школах возобновятся 22 января

В Одессе завершаются каникулы, продленные из-за неблагополучной ситуации с заболеваемостью корью. Учебный процесс в школах города возобновится 22 января.

Одесса новости
17.01.2018

В Одессе проводится конкурс, посвященный спасению животных

Одесский волонтерский проект «Кошачье царство» объявил о проведении конкурса фотографий и историй «Открытое сердце».

Одесса новости
02.01.2018

«Время Одессы» на вкус: у Дюка презентовали гигантский торт

У памятника Дюку де Ришелье презентовали гигантский пряничный торт, сделанный в форме часов и получивший название «Время Одессы».

Одесса новости
28.12.2017

В Одессе планируют масштабную стерилизацию бездомных кошек

На утверждение сессии Одесского городского совета будет вынесен проект решения о внесении изменений в муниципальную Программу охраны животного мира и регулирования численности бездомных животных.

Одесса новости
22.12.2017

Зеленый театр в Одессе застраивать не будут, – мэрия

Одесский городской совет принял два решения, касающиеся Зеленого театра в Центральном парке культуры и отдыха имени Шевченко, передает корреспондент агентства «Вікна-Одеса».

Одесса новости
22.12.2017

В Одессе хотят изменить сеть маршрутных такси

В следующем году Одессу ожидает оптимизация маршрутной сети городского пассажирского транспорта. Будет сформирована единая маршрутная сеть.

Одесса новости
15.12.2017

В Одессе появится свой Манхэттен

Окрестности одесской площади Толбухина имеют все шансы преобразиться. Речь идет о застройке заброшенного земельного участка между улицей Академика Филатова и Люстдорфской дорогой.

Одесса новости
13.12.2017

Одесский горсовет рассмотрит вопрос защиты бездомных котов

В повестку дня сессии Одесского городского совета, которая состоится 14 декабря, внесен проект решения «О мерах по защите котов от жестокого обращения».

Одесса новости

24.03.2018
Звёздные одесситы продолжают заполнять декларации о доходах (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Она голодает за всех нас (Отражения)

24.03.2018
Цены на бензин: чего ждать одесситам (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Разом! Тільки так перемагають! (Отражения)

24.03.2018
Объект «А» (Отражения)

24.03.2018
Комментарий мимоходом (Отражения)

24.03.2018
Нема святого на землі... (Отражения)

24.03.2018
Вы наилучшие? (Отражения)

24.03.2018
«Дивиться ширше» (Отражения)

24.03.2018
Не дамо знищитиУкраїну (Отражения)

24.03.2018
Не дамо знищити Україну (Отражения)

24.03.2018
Будет и для них Гаага! (Отражения)

24.03.2018
Наводнение: полицейские патрулируют улицы Вилкова и готовятся эвакуировать людей (Думская.net)

24.03.2018
Театр абсурда (Отражения)

24.03.2018
События в "Большой Московской" потрясли одесситов (Рупор Одессы)

24.03.2018
Полицейские Одесчины вышли на оперативно-профилактическую отработку (Рупор Одессы)

24.03.2018
Когда ждать весну в Одессе (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
У жителя Одесской области изъяли арсенал боеприпасов (Думская.net)

24.03.2018
Недолго музыка играла… (Отражения)

24.03.2018
Дивизион Чепиги. Лучшие игроки тура (Кредо-1963)

24.03.2018
В Одесской области незаконно выращивают коноплю (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Одесский нардеп требует увековечить память о патриоте Украины (Рупор Одессы)

24.03.2018
Гранатометы, патроны, тротил: силовики изъяли арсенал у жителя Одесской области (Вiкна-Одеса)

24.03.2018
Строительство велопешеходной эстакады на 10-й станции продолжается (Думская.net)

24.03.2018
Владельцы гостиницы "Большая Московская": захватившие здание активисты готовят провокацию, в результате которой пострадают люди (Думская.net)

24.03.2018
Беличий день: как одесситы пушистым обитателям парков помогают (фото, видео) (Думская.net)

24.03.2018
В Одесской области полиция вернула домой двух маленьких беглецов (Вiкна-Одеса)

24.03.2018
Кто станет главным хедлайнером Одесской Юморины 2018? (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Спасатели вытащили из снежных заносов машины скорой и инкассаторов (Думская.net)

24.03.2018
В Одесской области СБУ и полиция ищут тайники с оружием: житель Беляевки хранил дома 9 гранатометов (фото) (Думская.net)

24.03.2018
В дорожной аварии в Одессе погибли два человека (Вiкна-Одеса)

24.03.2018
Три победы «Амброзио Даньини» (Кредо-1963)

24.03.2018
Одесса: отсутствие политической воли порождает беспредел (Рупор Одессы)

24.03.2018
Одесский скульптор хочет превратить самолет в гигантского ленивца из «Ледникового периода» (Думская.net)

24.03.2018
В Одесской области из снежных заносов вытащили "скорую" с годовалым ребенком и машину инкассаторов (Вiкна-Одеса)

24.03.2018
Одесская область: в Великой Михайловке готовятся к увлекательной поездке (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Одесса уголовная: житель Доброслава избит и ограблен (Рупор Одессы)

24.03.2018
Одесская теннисистка с успехом стартовала в новом сезоне (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Волонтерами в Одессе довольны больше, чем священниками и журналистами (Думская.net)

24.03.2018
Одесский актер бросил вызов Луи де Фюнесу, или Комедия пикантных положений (фоторепортаж) (Думская.net)

24.03.2018
Одесситам придется платить 12 гривен за проезд в некоторых пригородных маршрутках (Думская.net)

24.03.2018
Смертельное ДТП на Таирова: тела пассажиров доставали спасатели (фото) (Думская.net)

24.03.2018
Одесский «7 км» в издании без подсолнухов и шаровар (Рупор Одессы)

24.03.2018
В Одесской области бьют тревогу: смертельная опасность (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Одесситы стали меньше путешествовать (Думская.net)

24.03.2018
Баскетбол: одесская "БИПА" закончила регулярный чемпионат поражением (фото, видео) (Думская.net)

24.03.2018
На заснеженных полях в Одесской области ждут весны сотни аистов и журавлей, вернувшихся с зимовки (Думская.net)

24.03.2018
В Одессе всем больным туберкулезом предоставляют бесплатные лекарства (Думская.net)

24.03.2018
Сколько одесситы будут платить медикам? (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
В Одесской области ворота православного монастыря облили красной краской: беспредел продолжается (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
К памятнику архитектуры на Греческой площади пристраивают очередной павильон с шаурмой (Думская.net)

24.03.2018
Одесса опять впереди Украины всей (Рупор Одессы)

24.03.2018
Актриса Ирина Токарчук: Сегодня в Одессе снимают прекрасное детское кино (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Ночное ДТП в Одессе довело до отчаяния (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
«Комедиада» в Одессе: где и когда (Взгляд из Одессы)

24.03.2018
Одесса: очередное ДТП с пострадавшими (Взгляд из Одессы)

23.03.2018
В Одессе перевернулся Lexus: подробности (Взгляд из Одессы)

23.03.2018
Да минует нас чаша сия: чем чревато для Украины дело Савченко (колонка главного редактора) (Думская.net)

23.03.2018
RyanAir не зайдет в Одессу: ведущий лоукостер Европы ждет нормальной взлетно-посадочной полосы (Думская.net)

23.03.2018
В Одессе воры позарились на iPhone: подробности (Взгляд из Одессы)

Дальше новости