Одесса новости
28.08.2023

«ЗСУ – в першу чергу!»: акція протесту біля Одеської мерії і звернення волонтерів до влади

«ЗСУ – в першу чергу!» – під таким гаслом сьогодні на пікет біля Одеської мерії вийшла найвідоміша волонтерка Одеси, очільниця Благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.

Пікет було анонсовано як одиночний, однак до нього приєдналися декілька десятків одеситів.

Цю акцію спричинило обурення діями влади — витрачанням бюджетних коштів не на потреби Сил оборони, а на речі, що в умовах війни, яка ведеться Росією задля знищення України, є далеко не першочерговими. Про це заявила сама Катерина Ножевнікова у відкритому зверненні. 

«Станом на сьогодні півтора роки з моменту повномасштабного вторгнення йде тотальна російсько-українська війна. Довгострокова, затяжна війна на виснаження людського, економічного та військового потенціалів. 

Разом з тим, по всій Україні, як із державного бюджету, так і з місцевих бюджетів здійснюються видатки на не критичні потреби — закупівлю овочерізок, барабанів, реконструкцію доріг третьорядного значення в Карпатах, розв’язок в Києві, перекладання бруківки, ремонти стадіонів та вокзалів за 40 км від лінії фронту, благоустрій з фонтанами, закупівлю космічної вартості офісних крісел держкорпораціями, продовольства із цінами 17 грн за яйце та 50 грн за кілограм картоплі тощо. Нараховуються тисячі випадків по всій Україні.

В місті Одеса та Одеській області одними із сотень прикладів такого мародерства, цинічного використання коштів із метою дерибану видатків наближеними до влади виконавцями робіт є реконструкція приміщення Київського райсуду (за 106 мільйонів гривень, кошти міського бюджету Одеси) та ремонт Театру юного глядача на вулиці Грецькій, 48а (за 31 млн грн, кошти обласного бюджету).

Один поточний ремонт такого театру — це дві тисячі FPV дронів для ЗСУ. Сто шість мільйонів на ремонт суду — це 212 тисяч кровоспинних турнікетів, без яких прямо зараз, щодня помирають десятки, сотні бійців», — заявила волонтерка. 

Очільниця фонду, що за роки своєї діяльності заслужив на безумовну довіру тисяч людей, а після повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну визначив головним напрямком роботи допомогу українській армії, застерігає: «Якщо не пріоритезувати всі видатки бюджетів всіх рівнів і не забезпечити дієвий контроль за використанням цих коштів (зокрема, із залученням громадськості), щоб закуплені за ці кошти БПЛА, зброя, речове забезпечення, такмед, ПММ тощо реально потрапляли до бійців – є ризики, що Україна програє війну через різність економічних та фінансових потенціалів, попри сплачену величезну ціну і героїзм воїнів».

У зверненні наголошується: держава на рівні як центральних органів виконавчої влади, так і місцевого самоврядування має залишити критичні видатки на енергетику, охорону здоров’я, освіту, критичну інфраструктуру, транспорт, підтримку функціонування економіки, пенсійні виплати рядовим пенсіонерам (але не великі виплати суддям та іншим категоріям), а весь інший ресурс із нікому не потрібних ремонтів другорядних доріг, стадіонів, приміщень театрів, судів, «безглуздих регіональних програм» — спрямувати на Сили оборони.

Вище керівництво держави має запропонувати українцям та військовим новий суспільний договір, в рамках якого буде збережено баланс між ризиками згортання децентралізації та забезпечення спрямування всіх доходів держави бюджетів усіх рівнів на забезпечення Сил оборони, що відновить довіру суспільства і волонтерської спільноти до влади на всіх рівнях.

У зверненні від імені волонтерської спільноти України та громадянського суспільства перераховано конкретні вимоги до влади:

Ми вимагаємо:

1. Від Президента України, Верховного Головнокомандувача, Верховної ради, Кабінету міністрів — негайно впровадити, ухвалити термінові зміни до Бюджетного кодексу України, Податкового та Митних кодексів, до Закону про бюджет на 2023 рік та у Бюджетній декларації, проекті Закону про державний бюджет на 2024 — з метою здійснення жорсткого секвестру бюджетів, із виокремленням справді пріоритетних видатків на критичні потреби українського народу, що покриватиметься за рахунок макрофінансової допомоги від партнерів — проте спрямування УСІХ інших доходів бюджетів усіх рівнів на видатки Сил Оборони із контролем їх використання.

Зокрема, на закупівлю зброї та виплату грошового забезпечення військовослужбовцям та службовцям Сил Оборони, щодо якого є сигнали затримок у виплатах, виплат не в повному обсязі, корупції із виплатами.

Також негайно вимагаємо змінити поточні норми права щодо можливості фінансування із місцевих бюджетів виключно заходів та робіт з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки місцевого значення до розширення номенклатури закупівель військовими частинами в рамках механізму субвенції, затвердити інші зміни до Бюджетного кодексу та інших нормативно-правових актів, що гарантували би раціональне ефективне планування видатків.

Від депутатів місцевих рад — терміново спрямувати не критичні видатки бюджетів органів місцевого самоврядування на потреби Сил оборони в рамках норм діючого Бюджетного кодексу.

Тобто, ми вимагаємо консолідувати усі ресурси держави, перш за все фінансові, заради Перемоги.

2. Законодавчо запровадити сталі, інституційно спроможні механізми громадського контролю за видатками та закупівлями Сил Оборони, а саме забезпечити роботу дієвих, із повноваженнями, органів громадського контролю (громадських рад, тощо) не тільки на рівні громадської ради Міністерства оборони України, але і за видатками і забезпеченням в усіх командуваннях, угрупуваннях, бригадах та батальонах ЗСУ, у структурі МВС і т.д.

Результатом має стати повернення довіри до закупівель і постачання у Силах оборони. Що буде реалізовано у вичерпному забезпечені усім необхідним від рядового бійця до медичної роти, від командувань і штабів – до окопу, із забезпеченням якості та ефективності використання бюджетних коштів на всіх етапах.

Також вимагаємо терміново змінити нормативно-правову базу у бік прощення поточної звітності, скасування надмірних бюрократичних вимог «Української паперової армії», лібералізації і спрощення законодавства, із посиленням ролі як громадянського суспільства так і незаангажованих правоохоронних та антикорупційних органів.

Що у комплексі унеможливить створення «приватних армій» у ЗСУ та Силах оборони за рахунок коштів місцевих бюджетів, але разом із тим дозволить забезпечити СОУ усім необхідним по летальній та нелетальній номенклатурі, із кращим співвідношенням цінаякість та в найкоротший строк.

3. Від Одеської міської ради, Одеської обласної ради, рад органів місцевого самоврядування по всій країні — скасувати поточні тендери та зупинити видатки на не критичні статті, наприклад, на реконструкцію приміщення Київського райсуду (за 106 мільйонів гривень, кошти міського бюджету м. Одеси), ремонту Театру юного глядача на вулиці Грецькій, 48а (за 31 млн грн, кошти обласного бюджету), будівництво частини вулиці з водопроводом у селі Ставрове Окнянського району (37,8 млн грн, кошти обласного бюджету) тощо, по всім регіональним та бюджетним програмам, та планувати бюджет на 2024 рік із чіткою пріоритезацію критичних видатків.

Від всіх ОВА, органів місцевого самоврядування, місцевих рад всіх регіонів України — скасувати поточні тендери та зупинити видатки на не критичні статті, по всім регіональним та бюджетним програмам, та планувати бюджет на 2024 рік із чіткою пріоритезацію критичних видатків із метою вичерпного задоволення потреби ЗСУ та Сил оборони.

Повний тест Катерини Ножевнікової опубліковано на її ФБ-сторінці.

Звернення відкрите для підписання волонтерськими фондами, громадськими організаціями, громадянами України. Долучитись до нього, поставивши свій підпис, можна за посиланням.

Фото: УСІ новини Одеса.

Вiкна-Одеса
Одесса новости
27.09.2023

Знищення будинку Гавсевича в Одесі: замовника та підрядника підозрюють у руйнуванні пам`ятки архітектури

Власнику одеської памʼятки архітектури та містобудування, відомої як особняк Гавсевича, а також керівнику підприємства-підрядника повідомлено про підозру.

Одесса новости
15.09.2023

Далі буде: в Чорному морі вражено два ворожі кораблі, – СтратКом ЗСУ

Вранці 14 вересня Сили оборони України завдали удару по двох патрульних кораблях проєкту 22160 типу «Василій Биков» окупаційного флоту Росії в південно-західній частині Чорного моря.

Одесса новости
14.09.2023

В Одесі відкриють сервісний центр ВетеранХаб

До Дня ветерана, що відзначається в Україні 1 жовтня, в Одесі заплановане відкриття фронт-офісу сервісного центру ВетеранХаб. Про це повідомили в Одеській мерії.

Одесса новости
30.08.2023

Сили оборони продовжують наступальну операцію на Бахмутському та Мелітопольському напрямках, – Генштаб ЗСУ

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському та Мелітопольському напрямках. Про це повідомляється в сьогоднішньому оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.

Одесса новости
28.08.2023

За добу на фронті відбулось понад 30 бойових зіткнень, ‒ Генштаб ЗСУ

Одесса новости
16.08.2023

«Морські дрони – унікальна розробка СБУ», – голова Служби безпеки України про деталі резонансних спецоперацій на Чорному морі

Морські надводні дрони, які успішно атакували Керченський (Кримський) міст, а також вразили російський десантний корабель «Оленегорский горняк» і танкер «SIG», є власною технічною розробкою Служби безпеки України.

Одесса новости
07.07.2023

Одещина відновлюватиме три села на Херсонщині

Одеська область стане частиною проєкту «Пліч-о-пліч». Це проєкт допомоги регіонів України у відновленні деокупованих і постраждалих від агресії Росії громад.

Одесса новости
19.06.2023

Епідситуація в Одесі: мер звернувся до одеситів

«Купатися зараз у морі, продавати та купувати морську рибу – це кричуща безвідповідальність, яка може призвести до дуже поганих наслідків,  – заявив сьогодні мер Одеси Геннадій Труханов.

Одесса новости
13.06.2023

Небезпечно – міни! Мешканців Одещини закликають триматися подалі від узбережжя

Мешканців Одещини закликають триматись подалі від морського узбережжя. Зокрема – не братися за самостійне прибирання узбережжя від сміття, яке принесло течією після підриву Каховської ГЕС.

Одесса новости
09.06.2023

Наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС – біля одеського узбережжя

У Чорне море стрімкою течією виносить сміття, уламки меблів, човни, навіть будівельні конструкції, які потрапили в Дніпро внаслідок злочину, скоєного російськими терористами, – підриву Каховської гідроелектростанції. 

Одесса новости
26.05.2023

В Одесі затверджено зразки надгробків на могилах захисників України

Виконавчий комітет Одеської міської ради затвердив зразки надгробків на могилах військовослужбовців Збройних Сил України. Відповідне рішення ухвалено напередодні, 25 травня, на засіданні виконкому.

Одесса новости
18.05.2023

Російські терористи завдали чергового ракетного удару по Одесі

Пізнього вечора ворог 17 травня завдав чергового ракетного удару по Одесі. Атака відбувалась з ракетоносіїв в Чорному морі та з наземних оперативно-тактичних ракетних комплексів з тимчасово окупованої території.

Одесса новости
13.05.2023

Збереження пам`яті: одеська виставка «Від Агхет до Шоа, 12 історій порятунку»

В Одесі на території Храму святителя Григорія Просвітителя відбулась презентація виставки «Від Агхет до Шоа, 12 історій порятунку» Одеського центру дослідження Голокосту.

Одесса новости
13.04.2023

На Великдень комендантську годину в Одесі та області не скасовуватимуть

Комендантська година, встановлена в Одесі та області з 00:00 до 5:00, діятиме і на Великдень. Питання про її відміну не розглядається, проінформували сьогодні в Одеській обласній військовій адміністрації.

Одесса новости
11.04.2023

Важливу роль у захисті Одеси відіграють протикорабельні системи «Harpoon», отримані від Данії, – міністр оборони

Важливу роль у захисті Одеси та Чорноморського узбережжя відіграють протикорабельні системи «Harpoon», отримані від Данії. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Одесса новости

28.09.2023
Хлопушка, хулиган и каски по 300 евро: волонтер из Германии привез одесским спасателям оборудование для тушения пожаров (фоторепортаж) (Думская.net)

28.09.2023
В Одесской области директор лесхоза лишился должности и угодил в СИЗО за «крышевание» спила деревьев на десятки миллионов гривен (фото) (Думская.net)

28.09.2023
В Молдове у границы с Украиной обнаружили обломки ракеты (фото) (Думская.net)

28.09.2023
Суд важнее? Одесские власти отказываются помогать жильцам общежития Военной академии, которых выселяют после ракетного удара (фото, документы) (Думская.net)

28.09.2023
Собирал дань за возможность ловить рыбу: в Одесской области разоблачили руководителя государственного агентства (Думская.net)

28.09.2023
Обугленные склоны одесской Черноморки: местные жители до сих пор ликвидируют последствия масштабного пожара, пять куреней сгорели дотла (фоторепортаж) (Думская.net)

28.09.2023
На Одещині пенсіонер влаштував цех з виготовлення паленого алкоголю з мільйонним обігом (Думская.net)

28.09.2023
В Одесской области вандал покусился на уникальный зеркальный сортир стоимостью три млн грн (фото) (Думская.net)

28.09.2023
На Одесчине пьяный водитель насмерть сбил пенсионерку и сбежал с места ДТП (Рупор Одессы)

28.09.2023
Пьяный житель Одесской области насмерть сбил пожилую женщину и сбежал (фото, видео) (Думская.net)

28.09.2023
В озере в Молдове обнаружили обломки ракеты (Рупор Одессы)

28.09.2023
В одесском парке появился мемориальный камень в память о героях украинско-российской войны (Думская.net)

28.09.2023
В Одессе возобновляет работу трамвай №17 (Рупор Одессы)

28.09.2023
На разминирование Украины необходимо 37 млрд долларов (Думская.net)

28.09.2023
Двум одесситам, которых поймали на продаже психотропов и наркотиков, грозит до десяти лет (Думская.net)

28.09.2023
На коррупции разоблачили чиновника Одесского рыбпатруля (Рупор Одессы)

28.09.2023
Временные меры: трамвай №5 возвращается и будет ездить по Молдаванке (Думская.net)

28.09.2023
На трассе Одесса-Мелитополь-Новоазовск будет затруднено движение (Рупор Одессы)

28.09.2023
Силы обороны за сутки уничтожили 38 вражеских артсистем и более 300 оккупантов (Думская.net)

28.09.2023
Через три дня в Украине перестанут принимать монеты и купюры старого образца (Думская.net)

28.09.2023
Три вражеских беспилотника сбили ночью над Одесской областью (Думская.net)

28.09.2023
В Украину поступят французские вакцины против гриппа (Рупор Одессы)

28.09.2023
Армия РФ атаковала Одесчину ударными беспилотниками (Рупор Одессы)

28.09.2023
Более 40 "шахедов" выпустили оккупанты ночью по территории Украины (Думская.net)

28.09.2023
Болгария передаст Украине неисправные ракеты для систем ПВО (Думская.net)

27.09.2023
"Черноморец" проходит в четвертьфинал Кубка Украины: одесситы одержали волевую победу над "Кривбассом" (Думская.net)

27.09.2023
Пожар на склонах в одесской Черноморке: огонь перекинулся на здания в частном секторе (фото) (Думская.net)

27.09.2023
Главного пограничника Одесской области поймали на пьяном вождении: генерал-майор угрожал патрульным и не понес наказания за нарушение (видео) (Думская.net)

27.09.2023
Умертвил, расчленил и выбросил в мусорный бак: в Одессе вынесли приговор убийце (Думская.net)

27.09.2023
В Одессе объединили две детские больницы и ликвидировали все роддома, кроме одного (Думская.net)

27.09.2023
В Украине пилоты на тренажерах готовятся к первым полетам на F-16 (видео) (Думская.net)

27.09.2023
Портрет мужчины в корсете. Одесситка рисует нестандартных парней (фото) (Думская.net)

27.09.2023
В Одессе масштабный пожар на побережье перекинулся на несколько домов (Рупор Одессы)

27.09.2023
На одесской Молдаванке трамвай сбил пенсионерку (Думская.net)

27.09.2023
Жительница Одесской области наживалась на родственниках пропавших без вести воинов (Думская.net)

27.09.2023
Поможем нашим защитникам закрепиться на Левобережье: "Думская" продолжает сбор на лодки (Думская.net)

27.09.2023
Суд оставил одесского бизнесмена Кауфмана под стражей (Рупор Одессы)

27.09.2023
Азербайджанские военные задержали экс-«главу» самопровозглашенного «Нагорного Карабаха» (фото) (Думская.net)

27.09.2023
Разгребают последствия аферы любителя россии: шесть участков на территории одесского санатория-памятника вернулись в собственность громады (Думская.net)

27.09.2023
Уничтожение старинного здания бывшего роддома в Одессе: заказчику и подрядчику сообщили о подозрении (Думская.net)

27.09.2023
Трамвай на Фонтан может вернуться уже на выходных (фото) (Думская.net)

27.09.2023
Одесские депутаты во второй раз отказались снимать деньги по финансированию ремонта Киевского райсуда за 106 млн (Рупор Одессы)

27.09.2023
От 3,5 до 5 тысяч долларов за побег из Украины: в Одесской области разоблачили схему переправки уклонистов (фото, видео) (Думская.net)

27.09.2023
Ремонт Киевского райсуда: одесские депутаты не отменили скандальное решение и дали еще 170 миллионов военным (поименный список) (Думская.net)

27.09.2023
Разрушен памятник архитектуры в Одессе: под подозрением владелец и подрядчик (Рупор Одессы)

27.09.2023
В Одесской области задержали мужчин, которые организовали переправку призывников за границу (Рупор Одессы)

27.09.2023
Лифты не починят? В Одессе провалили реализацию программы по ЖКХ (Думская.net)

27.09.2023
В Одесской области при пожаре погиб мужчина (Думская.net)

27.09.2023
Национальный театр им. Шевченко из Днепра презентует в Одессе сразу два спектакля (новости компании) (Думская.net)

27.09.2023
Правоохранители задержали одного из исполнителей покушения на одесского активиста (Рупор Одессы)

27.09.2023
Без ремонта Киевского райсуда, но с бюджетом Победы: одесский нардеп призвал горсовет не уничтожать местное самоуправление (Думская.net)

27.09.2023
Кому война, а кому… Одесский областной центр скорой помощи закупил топливо у сомнительной компании, связанной с россиянами и Медведчуком (Думская.net)

27.09.2023
"Котики допоможуть" и путин в петле: одесситы проводят пикет перед сессией горсовета (фото, видео) (Думская.net)

27.09.2023
Собрал парусник 18 века: одессит выиграл золото на чемпионате мира по судомоделизму (Думская.net)

27.09.2023
При пожаре в Одесском районе погиб мужчина (Рупор Одессы)

27.09.2023
Силы обороны за сутки уничтожили 38 вражеских артсистем, 29 дронов и более 300 оккупантов (инфографика) (Думская.net)

27.09.2023
Продавал несуществующие берцы: ранее судимый одессит попался на мошенничестве (Думская.net)

26.09.2023
Развлекались на Аллее славы погибших защитников: подростков из Одесской области привлекут к административной ответственности (Думская.net)

26.09.2023
В Одессе ликвидируют роддома и сольют их с крупными больницами: все в рамках медицинской реформы (Думская.net)

26.09.2023
Соратница Труханова публично поддерживает антиукраинского тиктокера, называющего ВСУ "бандой" (Думская.net)

Дальше новости