Одесса новости
28.08.2023

«ЗСУ – в першу чергу!»: акція протесту біля Одеської мерії і звернення волонтерів до влади

«ЗСУ – в першу чергу!» – під таким гаслом сьогодні на пікет біля Одеської мерії вийшла найвідоміша волонтерка Одеси, очільниця Благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.

Пікет було анонсовано як одиночний, однак до нього приєдналися декілька десятків одеситів.

Цю акцію спричинило обурення діями влади — витрачанням бюджетних коштів не на потреби Сил оборони, а на речі, що в умовах війни, яка ведеться Росією задля знищення України, є далеко не першочерговими. Про це заявила сама Катерина Ножевнікова у відкритому зверненні. 

«Станом на сьогодні півтора роки з моменту повномасштабного вторгнення йде тотальна російсько-українська війна. Довгострокова, затяжна війна на виснаження людського, економічного та військового потенціалів. 

Разом з тим, по всій Україні, як із державного бюджету, так і з місцевих бюджетів здійснюються видатки на не критичні потреби — закупівлю овочерізок, барабанів, реконструкцію доріг третьорядного значення в Карпатах, розв’язок в Києві, перекладання бруківки, ремонти стадіонів та вокзалів за 40 км від лінії фронту, благоустрій з фонтанами, закупівлю космічної вартості офісних крісел держкорпораціями, продовольства із цінами 17 грн за яйце та 50 грн за кілограм картоплі тощо. Нараховуються тисячі випадків по всій Україні.

В місті Одеса та Одеській області одними із сотень прикладів такого мародерства, цинічного використання коштів із метою дерибану видатків наближеними до влади виконавцями робіт є реконструкція приміщення Київського райсуду (за 106 мільйонів гривень, кошти міського бюджету Одеси) та ремонт Театру юного глядача на вулиці Грецькій, 48а (за 31 млн грн, кошти обласного бюджету).

Один поточний ремонт такого театру — це дві тисячі FPV дронів для ЗСУ. Сто шість мільйонів на ремонт суду — це 212 тисяч кровоспинних турнікетів, без яких прямо зараз, щодня помирають десятки, сотні бійців», — заявила волонтерка. 

Очільниця фонду, що за роки своєї діяльності заслужив на безумовну довіру тисяч людей, а після повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну визначив головним напрямком роботи допомогу українській армії, застерігає: «Якщо не пріоритезувати всі видатки бюджетів всіх рівнів і не забезпечити дієвий контроль за використанням цих коштів (зокрема, із залученням громадськості), щоб закуплені за ці кошти БПЛА, зброя, речове забезпечення, такмед, ПММ тощо реально потрапляли до бійців – є ризики, що Україна програє війну через різність економічних та фінансових потенціалів, попри сплачену величезну ціну і героїзм воїнів».

У зверненні наголошується: держава на рівні як центральних органів виконавчої влади, так і місцевого самоврядування має залишити критичні видатки на енергетику, охорону здоров’я, освіту, критичну інфраструктуру, транспорт, підтримку функціонування економіки, пенсійні виплати рядовим пенсіонерам (але не великі виплати суддям та іншим категоріям), а весь інший ресурс із нікому не потрібних ремонтів другорядних доріг, стадіонів, приміщень театрів, судів, «безглуздих регіональних програм» — спрямувати на Сили оборони.

Вище керівництво держави має запропонувати українцям та військовим новий суспільний договір, в рамках якого буде збережено баланс між ризиками згортання децентралізації та забезпечення спрямування всіх доходів держави бюджетів усіх рівнів на забезпечення Сил оборони, що відновить довіру суспільства і волонтерської спільноти до влади на всіх рівнях.

У зверненні від імені волонтерської спільноти України та громадянського суспільства перераховано конкретні вимоги до влади:

Ми вимагаємо:

1. Від Президента України, Верховного Головнокомандувача, Верховної ради, Кабінету міністрів — негайно впровадити, ухвалити термінові зміни до Бюджетного кодексу України, Податкового та Митних кодексів, до Закону про бюджет на 2023 рік та у Бюджетній декларації, проекті Закону про державний бюджет на 2024 — з метою здійснення жорсткого секвестру бюджетів, із виокремленням справді пріоритетних видатків на критичні потреби українського народу, що покриватиметься за рахунок макрофінансової допомоги від партнерів — проте спрямування УСІХ інших доходів бюджетів усіх рівнів на видатки Сил Оборони із контролем їх використання.

Зокрема, на закупівлю зброї та виплату грошового забезпечення військовослужбовцям та службовцям Сил Оборони, щодо якого є сигнали затримок у виплатах, виплат не в повному обсязі, корупції із виплатами.

Також негайно вимагаємо змінити поточні норми права щодо можливості фінансування із місцевих бюджетів виключно заходів та робіт з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки місцевого значення до розширення номенклатури закупівель військовими частинами в рамках механізму субвенції, затвердити інші зміни до Бюджетного кодексу та інших нормативно-правових актів, що гарантували би раціональне ефективне планування видатків.

Від депутатів місцевих рад — терміново спрямувати не критичні видатки бюджетів органів місцевого самоврядування на потреби Сил оборони в рамках норм діючого Бюджетного кодексу.

Тобто, ми вимагаємо консолідувати усі ресурси держави, перш за все фінансові, заради Перемоги.

2. Законодавчо запровадити сталі, інституційно спроможні механізми громадського контролю за видатками та закупівлями Сил Оборони, а саме забезпечити роботу дієвих, із повноваженнями, органів громадського контролю (громадських рад, тощо) не тільки на рівні громадської ради Міністерства оборони України, але і за видатками і забезпеченням в усіх командуваннях, угрупуваннях, бригадах та батальонах ЗСУ, у структурі МВС і т.д.

Результатом має стати повернення довіри до закупівель і постачання у Силах оборони. Що буде реалізовано у вичерпному забезпечені усім необхідним від рядового бійця до медичної роти, від командувань і штабів – до окопу, із забезпеченням якості та ефективності використання бюджетних коштів на всіх етапах.

Також вимагаємо терміново змінити нормативно-правову базу у бік прощення поточної звітності, скасування надмірних бюрократичних вимог «Української паперової армії», лібералізації і спрощення законодавства, із посиленням ролі як громадянського суспільства так і незаангажованих правоохоронних та антикорупційних органів.

Що у комплексі унеможливить створення «приватних армій» у ЗСУ та Силах оборони за рахунок коштів місцевих бюджетів, але разом із тим дозволить забезпечити СОУ усім необхідним по летальній та нелетальній номенклатурі, із кращим співвідношенням цінаякість та в найкоротший строк.

3. Від Одеської міської ради, Одеської обласної ради, рад органів місцевого самоврядування по всій країні — скасувати поточні тендери та зупинити видатки на не критичні статті, наприклад, на реконструкцію приміщення Київського райсуду (за 106 мільйонів гривень, кошти міського бюджету м. Одеси), ремонту Театру юного глядача на вулиці Грецькій, 48а (за 31 млн грн, кошти обласного бюджету), будівництво частини вулиці з водопроводом у селі Ставрове Окнянського району (37,8 млн грн, кошти обласного бюджету) тощо, по всім регіональним та бюджетним програмам, та планувати бюджет на 2024 рік із чіткою пріоритезацію критичних видатків.

Від всіх ОВА, органів місцевого самоврядування, місцевих рад всіх регіонів України — скасувати поточні тендери та зупинити видатки на не критичні статті, по всім регіональним та бюджетним програмам, та планувати бюджет на 2024 рік із чіткою пріоритезацію критичних видатків із метою вичерпного задоволення потреби ЗСУ та Сил оборони.

Повний тест Катерини Ножевнікової опубліковано на її ФБ-сторінці.

Звернення відкрите для підписання волонтерськими фондами, громадськими організаціями, громадянами України. Долучитись до нього, поставивши свій підпис, можна за посиланням.

Фото: УСІ новини Одеса.

Вiкна-Одеса
Одесса новости
30.01.2024

В Одесі затверджено новий порядок надання допомоги для поховання полеглих захисників України

В Одесі затверджено новий порядок надання допомоги для поховання загиблих воїнів. Йдеться про адресну одноразову виплату родинам, які замовили спорудження надгробків, та облаштування місць поховань військовослужбовців.

Одесса новости
24.01.2024

Перша одеська родина отримала компенсацію за зруйноване житло

Перша одеська родина, яка отримала компенсацію за зруйноване житло за програмою єВідновлення, вже придбала нову квартиру. Про це повідомили сьогодні в Одеській мерії.

Одесса новости
17.01.2024

«Зливав» ворогу дані про ЗСУ та критичну інфраструктуру: мешканця Одещини засуджено за державну зраду

На Одещині суд визнав винним у державній зраді  співробітника судноремонтного заводу, який передавав ворогу дані про енергооб`єкти та морпорт Ізмаїла.

Одесса новости
15.01.2024

За добу на фронті відбулося 94 бойових зіткнень, ліквідовано 980 російських окупантів, ‒ Генштаб ЗСУ

Протягом минулої доби на фронті відбулося 94 бойових зіткнень. Найбільше ворожих атак Сили оборони України відбили на Авдіївському, Мар`їнському, Лиманському, Запорізькому напрямках.

Одесса новости
08.01.2024

Негода: на Одещині без світла – 262 населені пункти

Негода на Одещині набирає обертів. Найбільше постраждали північні райони області. Станом на 13:00 без електрики залишаються 262 населені пункти. 

Одесса новости
29.12.2023

Масована ракетна атака російських терористів: перебіг і попередні наслідки

18 людей загинули і 132 отримали поранення внаслідок масштабної повітряної атаки російських терористів по Україні. Такі попередні дані (станом на середину дня) оприлюднило Міністерство внутрішніх справ.

Одесса новости
20.12.2023

Двом одеським родинам, що втратили житло через обстріли росіян, надали модульні будинки

На вулиці Парковій, де влітку внаслідок російського ракетного обстрілу, були зруйновані домівки одеситів, встановили модульні будинки. Дві сім’ї зможуть проживати в них, доки не відновлять власне житло.

Одесса новости
04.12.2023

ДТЕК: наслідки негоди на Одещині повністю усунуто

На Одещині енергетики повністю усунули наслідки негоди, що вирувала з 25 по 27 листопада й призвела до масштабних пошкоджень (постраждали більше половини всіх клієнтів ДТЕК в Одесі та області).

Одесса новости
28.11.2023

За тиждень в Одесі народилися 116 дітей

Протягом минулого тижня в міських пологових будинках Одеси народилися 116 дітей (66 хлопчиків та 50 дівчаток), серед яких одна пара близнюків. Про це повідомили в Одеській мерії.

Одесса новости
17.11.2023

Діти і правосуддя: в Одесі відкрито Центр захисту та підтримки «Барнахус»

В Одесі відкрили відділення Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі слідства та правосуддя дітей за моделлю «Барнахус». Центр відкрито за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

Одесса новости
09.11.2023

Військові передали до Одеського зоопарку врятованого пелікана

Військовослужбовці Одеської зенітно-ракетної бригади декілька днів тому підібрали знесиленого молоденького пелікана. Вони надали птаху необхідну допомогу, врятувавши життя.

Одесса новости
01.11.2023

В Одесі будують модульне містечко для переселенців

В Одесі розпочато будівництво першого з двох запланованих модульних містечок для внутрішньо переміщених осіб. Кожне містечко розраховане на 25-30 будинків.

Одесса новости
27.10.2023

Призначено нового керівника Одеської обласної прокуратури

У Одеської обласної прокуратури – новий керівник. Ним став Ігор Домущей, що до цього призначення працював на аналогічній посаді на Черкащині. Колективу його представив перший заступник Генерального прокурора Олексій Хоменко.

Одесса новости
26.10.2023

Реконструкція Катерининської площі в Одесі: конкурс провалився, буде проведено новий

В Одесі проведуть новий конкурс на кращу проєктну пропозицію з реконструкції Катерининської площі. Попередній визнано таким, що не відбувся.

Одесса новости
10.10.2023

Регенсбург передасть Одесі 10 пасажирських низькополих автобусів

Одеський мер Геннадій Труханов знаходиться з робочим візитом у німецькому Регенсбурзі. Це місто є побратимом Одеси і одним з найактивніших донорів гуманітарної допомоги.

Одесса новости

20.02.2024
Еще 15 миллионов на Канаву: ремонт Деволановского спуска в Одессе снова подорожал (Думская.net)

20.02.2024
В Германии скончался второй украинский баскетболист, которого ранили ножом (Думская.net)

20.02.2024
Аэротрансфер Одесса-Кишинев: продажу билетов откроют уже на этой неделе (видеокомментарий) (Думская.net)

20.02.2024
Часть Пересыпского района Одессы останется без воды 22 февраля (Думская.net)

20.02.2024
"Она", "Снеговой сервис" и "Ее мысли": одесский фотограф попал в Зал славы международной ассоциации художественной фотографии (Думская.net)

20.02.2024
Премьера мистичного "Перевозчика" по Яблонской и вечная классика "Кайдашей": что посмотреть в Украинском театре (общество) (Думская.net)

20.02.2024
Снятие с воинского учета за 7500 долларов: одесситу объявили о подозрении (Рупор Одессы)

20.02.2024
В Одессе мужчина избил двухлетнего ребенка: полиция начала расследование о пытках (Думская.net)

20.02.2024
Кабмин передумал продавать бывшую электростанцию порта в Одесской области, построенную еще при Сталине (фото) (Думская.net)

20.02.2024
Одессит создал фишинговый сайт под видом "еПоддержки" (Рупор Одессы)

20.02.2024
FPV-дроны для фронта: "Думская" объявляет новый сбор и ищет радиоинженеров (Думская.net)

20.02.2024
Одесский суд оправдал экс-налоговика по делу о крупной взятке от директора маслозавода: деньги ему подбросили (Думская.net)

20.02.2024
На Одесчине уклонисты намеревались покинуть Украину на такси (Рупор Одессы)

20.02.2024
Демобилизация без решения Ставки: одесских депутатов призывают обратиться к Раде по скандальному законопроекту (Думская.net)

20.02.2024
В Одессе почтили память Героев Небесной Сотни (Рупор Одессы)

20.02.2024
Житель Одесской области проломил отцу череп трубой и получил условный срок (Думская.net)

20.02.2024
Проект аэротрансфера Одесса – Кишинев на завершающем этапе (Рупор Одессы)

20.02.2024
Хоккейная Суперлига: "Днепр" второй раз за неделю в Одессе разгромил "Харьковских берсерков" (Думская.net)

20.02.2024
Хорошо жилось в старинной усадьбе! Одесситам показали пейзажи Степановки (фото, видео) (Думская.net)

20.02.2024
Под Одессой горели две фуры и микроавтобус (Рупор Одессы)

20.02.2024
Активист, чью машину взорвали под Одессой, находится в коме: его побратимы обещают десять тысяч долларов за информацию о причастных к преступлению (Думская.net)

20.02.2024
В пригороде Одессы взорвали авто волонтеров: двое людей госпитализированы (Рупор Одессы)

20.02.2024
Привезли в больницу без сознания: в Одесской области умерла четырехлетняя девочка (Думская.net)

20.02.2024
Прихватил со штрафплощадки: правоохранитель из Одесской области год ездил на чужой машине с фальшивыми номерами (Думская.net)

19.02.2024
Они собирались убивать: десять лет назад напали на митингующих и журналистов возле Одесской облгосадминистрации (колонка) (Думская.net)

19.02.2024
Одесские хоккеисты впервые выступили на престижных международных соревнованиях в Канаде (Думская.net)

19.02.2024
Депутат Одесского облсовета от "Слуги народа" заправляла личные автомобили за государственный счет: прокуратура проводит расследование (Думская.net)

19.02.2024
Под Одессой взорвали автомобиль общественного активиста:двое пострадавших (Думская.net)

19.02.2024
В Одесском районе взорвался автомобиль (Рупор Одессы)

19.02.2024
Суд отменил 112-миллионный тендер на ремонт развязки на Киевской трассе в Одесской области (Думская.net)

19.02.2024
На Одесчине полицейский присвоил арестованное авто (Рупор Одессы)

19.02.2024
В Одесской области отменили тендер на ремонт трассы за 120 млн (Рупор Одессы)

19.02.2024
В Одессе задержали мужчину, который до смерти забил собутыльника (Думская.net)

19.02.2024
Бонуси та промокоди в онлайн казино України (на правах реклами) (Думская.net)

19.02.2024
Судью из Одесской области отстранили от правосудия (Рупор Одессы)

19.02.2024
Под Одессой в заброшенном карьере обнаружили стихийную свалку (фото) (Думская.net)

19.02.2024
"И будет весна": "Укрпошта" выпускает новую марку, посвященную десятилетию войны (Думская.net)

19.02.2024
Одесская строительная компания получила от горсовета подряд на ремонт своего же дома, поврежденного вражеским дроном (Думская.net)

19.02.2024
В Одессе не поделили дорогу ВАЗ и мотоцикл Suzuki: водитель двухколесника в больнице (Думская.net)

19.02.2024
Житель Одесской области прятал в шкафу боевую гранату (Рупор Одессы)

19.02.2024
Украинский фильм "20 дней в Мариуполе" получил престижную премию BAFTA (Думская.net)

19.02.2024
В Одесской области задержали группу мужчин, которые пытались сбежать в Приднестровье (фото, видео) (Думская.net)

19.02.2024
В Украинском Дунайском пароходстве переименовали 23 судна (Рупор Одессы)

19.02.2024
На Одесчине автомобиль влетел в бетонные блоки (Рупор Одессы)

19.02.2024
В Запорожской области ПВО сбила два вражеских самолета (Думская.net)

19.02.2024
"Хабаровск" стал "Маріуполем", а "Волга" - "Тисой": украинское дунайское пароходство изменило названия 23 судов (Думская.net)

19.02.2024
В Одессе турок пытался за 50 долларов отделаться от штрафа за нарушение правил дорожного движения (Думская.net)

19.02.2024
Минздрав Украины опровергает мифы о медицинском каннабисе (Рупор Одессы)

19.02.2024
Растем вместе с "АТБ": как стать партнером лидера отечественного ритейла (новости компаний) (Думская.net)

19.02.2024
Ударил ножом и добил топором по голове: в Одесской области посиделки знакомых закончились трагедией (Думская.net)

19.02.2024
За сутки украинские защитники уничтожили вражеский самолет, 34 бронемашины и почти 1300 оккупантов (Думская.net)

19.02.2024
Боррель: война в Украине была бы другой, если бы Запад был решительнее в поставках оружия (Думская.net)

18.02.2024
Весна близко: в Одесскую область вернулись перелетные птицы (Думская.net)

18.02.2024
Сбежала и спряталась под двигатель авто: одесские патрульные спасли кошку (Думская.net)

18.02.2024
В Одесской области задержали мужчин, которые пытались незаконно попасть в Молдову (Рупор Одессы)

18.02.2024
Франция собирается передать Украине новейшие дроны-камикадзе (Думская.net)

18.02.2024
Как не проиграть войну: в Одессе волонтеры обсудили проблемы на фронте и в тылу (фото) (Думская.net)

18.02.2024
Одиннадцатилетний спортсмен из Одессы завоевал серебряную медаль по прыжкам в высоту на чемпионате Украины (Думская.net)

18.02.2024
Украинский морской коридор: из портов Большой Одессы вышло рекордное количество судов (Думская.net)

18.02.2024
А краски-то зачем, или Одесситка творит картины из журнальных вырезок (фото) (Думская.net)

Дальше новости