На Одещині затримано підозрюваних у привласненні бюджетних коштів
Правоохоронці Одещини викрили групу підозрюваних у розкраданні бюджетних коштів у особливо великих розмірах. Йдеться про майже 4 млн. грн. Зловмисники «заробили» їх на будівництві амбулаторій сімейної медицини.
Про це повідомили сьогодні в Одеській обласній прокуратурі.
Слідством встановлено, що організатор розробив план привласнення бюджетних коштів під час будівництва об’єктів соціальної інфраструктури на території Ізмаїльського району Одещини. Йдеться про чотири амбулаторії сімейної медицини. До свого «бізнес-плану» він залучив ще трьох знайомих, у тому числі екскерівника одного з управлінь Одеської обласної держадміністрації.
Для участі в тендері фігурант задіяв власне підприємство, формальним керівником якого була підконтрольна йому особа, тим самим забезпечивши безперешкодне укладення договорів підряду.
Після отримання підприємством авансових платежів, підозрювані їх частково привласнили, а на решту виконали будівельно-монтажні роботи не в повному обсязі, знижуючи при цьому понесені витрати для створення видимості добросовісного виконання договірних зобов’язань. В подальшому, спільники надали до облдержадміністрації сфальсифіковані акти із внесеними до них видами робіт, котрі фактично не проводились, та витратами на матеріали, які не використовувались, тим самим завищивши їх обсяг та вартість на понад 3,8 млн. грн.
Наразі за клопотанням прокуратури підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та накладено арешт на майно, здобуте злочинним шляхом.
Крім того, в рамках зазначеного кримінального провадження раніше повідомлено про підозру директору будівельного підприємства, який формально займав керівну посаду та підписував необхідну документацію від імені юридичної особи за гроші (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст.366 КК України).
Також вживаються заходи щодо встановлення інших причетних до скоєного злочину осіб та відшкодування завданих збитків.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі СУ ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УСБУ в Одеській області.
У прокуратурі зазначають, що передбачене законом покарання – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
В Одесі за підозрою в хабарництві затримали керівницю одного з підрозділів Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету (АМКУ).
Служба безпеки України затримала ще двох учасників агентурної мережі ФСБ, яка діяла в Одеській та Дніпропетровській областях. Зловмисники коригували ракетно-дронові удари ворога по військовій інфраструктурі Сил оборони.
Служба безпеки України зібрала докази державної зради дружини екснардепа від забороненої Партії регіонів Ігоря Маркова Інеси. Про це повідомили сьогодні в СБУ.
На Одещині затримано посадовця Фонтанської сільради, який «допомагав» військовозобов`язаним уникнути мобілізації. Його підозрюють в хабарництві, повідомили сьогодні в управлінні СБУ в Одеській області.
У порядку спеціального судового розгляду уродженця Одещини визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомили сьогодні в Одеській обласній прокуратурі.
Поліцейські повідомили про підозру у вбивстві двох людей 16-річному підлітку з Подільського району (Одеська область). Жертвами стали його мати і молодша сестра.
Групу посадовців Одеської міської ради підозрюють в отриманні хабарів за розміщення реклами без дозволів. Йдеться про отримання до півмільйона гривень на місяць.
На Одещині правоохоронці затримали заступника міського голови – начальника управління житлово-комунального господарства однієї з міськрад. Йому повідомлено про підозру в корупції.
Сьогодні вранці в Чорному морі стався підрив на ворожій морській міні цивільного судна. Балкер під прапором Панами прямував під завантаження зерном до одного з дунайських портів.
В Одесі судитимуть власника пам`ятки архітектури та містобудування, відомої як особняк Гавсевича, а також керівника підприємства-підрядника. Їх звинувачують в руйнуванні будівлі.
На Одещині судитимуть начальницю управління Чорноморської міськради. В обвинувальному акті, переданому до суду, йдеться про одержання неправомірної вигоди ‒ «відкати» з підрядників за оплату виконаних робіт.
Сьогодні російські агресори вкотре атакували портову інфраструктуру Одещини, вдаривши протирадіолокаційною ракетою Х-31П з літака тактичної авіації в Чорному морі в напрямку одного з портів.
Контррозвідка Служби безпеки України викрила в Одесі ще одного ворожого агента, який діяв за завданням Головного управління Генштабу ЗС РФ (відомого як ГРУ).