Мера Одеси Геннадія Труханова взято під варту, – САП
Сьогодні колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) задовольнила клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про зміну запобіжного заходу меру Одеси Геннадію Труханову.
Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Як нагадали в САП, йдеться про справу одеського «Краяну». Міський голова та інші особи обвинувачуються у заволодінні коштами бюджету у сумі понад 92 млн. грн. – гроші, отримані через схему придбання в комунальну власність занедбаного адміністративного корпусу колишнього заводу на вулиці Косовській. У це приміщення після ремонту переселили низку управлінь та департаментів мерії.
Згоду на цю купівлю сесія міської ради дала в жовтні 2016 року. А вже невдовзі розпочалось розслідування детективів Національного антикорупційного бюро. За версією слідства, будівля, оцінена в 185 млн. грн., обійшлася місту удвічі дорожче за реальну ціну, різницю ж намагалися вивести через фіктивне підприємство (схема заволодіння коштами, оприлюднена НАБУ, – тут. Про підозру Геннадію Труханову та декільком місцевим чиновникам повідомили в лютому 2018 року.
В липні 2019-го Малиновський районний суд Одеси виправдав усіх фігурантів, зокрема, й мера. Однак САП подала апеляцію, і в лютому 2021-го ВАКС скасував виправдувальний вирок Геннадію Труханову, справу скерували на новий розгляд.
Днями, 25 квітня, Вищий антикорупційний суд обрав одеському меру запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 30 млн. 866 тис. грн. Застава мала бути внесена не пізніше, ніж за п`ять днів. Однак, цю вимогу Геннадій Труханов не виконав. Тож прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою з альтернативою внесення застави.
ВАКС, заслухавши доводи сторін, частково задовольнив клопотання та застосував до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів і з правом все ж таки вийти під заставу – причому меншу за попередню – 13,4 млн. грн.
На виконання рішення суду Геннадія Труханова взято під варту в залі суду.
В Одесі поліцейські встановлюють обставини інциденту з російським триколором, що стався ввечері 7 жовтня в центрі Одеси, на Європейській (колишня Катерининська) площі.
Сьогодні російські терористи поцілили ракетою в цивільне судно, завантажене пшеницею для Єгипту. Це сталося одразу після того, як воно вийшло з українських територіальних вод у Чорному морі.
В Одесі за підозрою в хабарництві затримали керівницю одного з підрозділів Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету (АМКУ).
Служба безпеки України затримала ще двох учасників агентурної мережі ФСБ, яка діяла в Одеській та Дніпропетровській областях. Зловмисники коригували ракетно-дронові удари ворога по військовій інфраструктурі Сил оборони.
Служба безпеки України зібрала докази державної зради дружини екснардепа від забороненої Партії регіонів Ігоря Маркова Інеси. Про це повідомили сьогодні в СБУ.
На Одещині затримано посадовця Фонтанської сільради, який «допомагав» військовозобов`язаним уникнути мобілізації. Його підозрюють в хабарництві, повідомили сьогодні в управлінні СБУ в Одеській області.
У порядку спеціального судового розгляду уродженця Одещини визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомили сьогодні в Одеській обласній прокуратурі.
Поліцейські повідомили про підозру у вбивстві двох людей 16-річному підлітку з Подільського району (Одеська область). Жертвами стали його мати і молодша сестра.
Групу посадовців Одеської міської ради підозрюють в отриманні хабарів за розміщення реклами без дозволів. Йдеться про отримання до півмільйона гривень на місяць.
На Одещині правоохоронці затримали заступника міського голови – начальника управління житлово-комунального господарства однієї з міськрад. Йому повідомлено про підозру в корупції.
Сьогодні вранці в Чорному морі стався підрив на ворожій морській міні цивільного судна. Балкер під прапором Панами прямував під завантаження зерном до одного з дунайських портів.
В Одесі судитимуть власника пам`ятки архітектури та містобудування, відомої як особняк Гавсевича, а також керівника підприємства-підрядника. Їх звинувачують в руйнуванні будівлі.
На Одещині судитимуть начальницю управління Чорноморської міськради. В обвинувальному акті, переданому до суду, йдеться про одержання неправомірної вигоди ‒ «відкати» з підрядників за оплату виконаних робіт.