Одесский порт предъявил иск к «главному ревизору» Украины
Одесский порт подал иск о защите своих чести, достоинства и деловой репутации. Администрация государственного предприятия требует опровержения информации Главного контрольно-ревизионного управления.
Напомним: 21 октября председатель этого ведомства Петр Андреев обнародовал данные о значительных финансовых нарушениях на ряде госпредприятий морской отрасли. В их числе – Одесский, Ильичевский и Южный морские торговые порты. Также чиновник обвинил руководство портов и Министерства транспорта в недопуске ревизоров на объекты. П. Андреев подчеркнул, что будет инициировать отставку главы Минтранса Константина Ефименко.
Как сообщило сегодня агентство «Главком», в пресс-службе Одесского МТП назвали безосновательным обвинение в выводе 400 млн. грн. в оффшорные компании. Также отмечается, что сотрудники КРУ с прошлого года проводят на предприятии государственный финансовый аудит. В его рамках не выявлялись факты, озвученные П. Андреевым, уверяют в пресс-службе.
Что касается недопуска ревизоров, то в порту поясняют: законодательство запрещает проводить дополнительные проверки одновременно с государственным финансовым аудитом. Законность отказов в допуске работников КРУ подтверждается, в частности, постановлением окружного административного суда, подчеркивают в ОМТП.
Ранее Минтранс выразил «удивление» по поводу претензий, касающихся недопуска ревизоров в порты. Пресс-служба ведомства заявляла: «В 2010 году ГлавКРУ провело больше 50 проверок на 31 предприятии Минтранссвязи. На всех крупных предприятиях, находящихся в сфере управления Минтранссвязи, постоянно осуществляется государственный операционный аудит со стороны ГлавКРУ. (…) Все запланированные проверки были проведены».
А первый вице-премьер Андрей Клюев отмечал: «Я знаю, что подписан приказ министра транспорта о том, чтобы допустить КРУ в Одесский порт. Однозначно: там, где есть хищения, руководители должны быть наказаны – те, кто эти хищения совершал. Естественно, правоохранительные органы обязаны там работать. И они будут работать».
В Одесі поліцейські встановлюють обставини інциденту з російським триколором, що стався ввечері 7 жовтня в центрі Одеси, на Європейській (колишня Катерининська) площі.
Сьогодні російські терористи поцілили ракетою в цивільне судно, завантажене пшеницею для Єгипту. Це сталося одразу після того, як воно вийшло з українських територіальних вод у Чорному морі.
В Одесі за підозрою в хабарництві затримали керівницю одного з підрозділів Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету (АМКУ).
Служба безпеки України затримала ще двох учасників агентурної мережі ФСБ, яка діяла в Одеській та Дніпропетровській областях. Зловмисники коригували ракетно-дронові удари ворога по військовій інфраструктурі Сил оборони.
Служба безпеки України зібрала докази державної зради дружини екснардепа від забороненої Партії регіонів Ігоря Маркова Інеси. Про це повідомили сьогодні в СБУ.
На Одещині затримано посадовця Фонтанської сільради, який «допомагав» військовозобов`язаним уникнути мобілізації. Його підозрюють в хабарництві, повідомили сьогодні в управлінні СБУ в Одеській області.
У порядку спеціального судового розгляду уродженця Одещини визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомили сьогодні в Одеській обласній прокуратурі.
Поліцейські повідомили про підозру у вбивстві двох людей 16-річному підлітку з Подільського району (Одеська область). Жертвами стали його мати і молодша сестра.
Групу посадовців Одеської міської ради підозрюють в отриманні хабарів за розміщення реклами без дозволів. Йдеться про отримання до півмільйона гривень на місяць.
На Одещині правоохоронці затримали заступника міського голови – начальника управління житлово-комунального господарства однієї з міськрад. Йому повідомлено про підозру в корупції.
Сьогодні вранці в Чорному морі стався підрив на ворожій морській міні цивільного судна. Балкер під прапором Панами прямував під завантаження зерном до одного з дунайських портів.
В Одесі судитимуть власника пам`ятки архітектури та містобудування, відомої як особняк Гавсевича, а також керівника підприємства-підрядника. Їх звинувачують в руйнуванні будівлі.
На Одещині судитимуть начальницю управління Чорноморської міськради. В обвинувальному акті, переданому до суду, йдеться про одержання неправомірної вигоди ‒ «відкати» з підрядників за оплату виконаних робіт.