26 ноября в 10:00 на одесском Лидерсовском бульваре начнется церемония возложения цветов и композиций из ржаных и пшеничных колосков к памятному знаку жертвам Голодомора 1932 – 1933 годов в Украине.
В церемонии примут участие представители одесской мэрии, объединений граждан и религиозных организаций. Таким образом, сообщает сегодня муниципальное управление информации, будет почтена память жертв трагедии украинского народа — граждан Украины всех национальностей.
Напомним: впервые памятная дата — День памяти жертв Голодомора — была установлена в 1998 году Указом Президента Леонида Кучмы. В 2000-м название было изменено на «День памяти жертв Голодомора и политических репрессий». В 2007 году, согласно изменению, внесенному Указом Президента Виктора Ющенко, стал называться Днем памяти жертв голодоморов.
Голодомор 1932 – 1933 годов — голод в сельских районах Советского Союза (прежде всего — в Украинской ССР), ставший следствием организованных мероприятий руководителей УССР и СССР. Кроме Голодомора 1932 – 1933 годов в истории Украины были зафиксированы голодоморы 1921 – 1923-го и 1946 – 1947 годов.
У результаті масованого удару по Одесі, вчиненого російськими терористами напередодні, 17 червня, у Приморському районі пошкоджено десятки житлових будинків.
Внаслідок сьогоднішньої атаки російських терористів, що на світанку спрямували на Одесу ударні безпілотники, в місті ушкоджено понад 50 будинків, з яких п`ять зазнали суттєвих руйнувань.
У Приморському, Київському та Хаджибейському районах Одеси розпочато відновлення водопостачання, відключеного через масштабну аварію на магістральному водогоні.
В Одесі припинено подачу води споживачам у Хаджибейському та Київському районах міста. Це сталося через аварію на магістральній ліній, повідомили в мерії.
У ніч на 10 червня російські терористи атакували Одесу ударними безпілотними літальними апаратами. Попередньо встановлено, що ворог застосував понад 10 БпЛА.
У 16-поверховому житловому будинку на проспекті Князя Ярослава Мудрого (раніше – Академіка Глушка), 2, що постраждав унаслідок ворожої атаки 1 травня, завершено першочергові протиаварійні роботи.
Сьогодні, 13 травня, під час позачергової сесії Одеської міської ради депутати підтримали внесення змін до Міської цільової програми «Незламна Одеса» на 2024–2026 роки.
За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, інтенсивність епідемічного процесу з ГРВІ та грипу в Одесі знизилася та відповідає низькому рівню.
Внаслідок вчорашньої ворожої атаки по Одесі та області і спричинених нею пожеж у повітря потрапила значна кількість забруднюючих речовин і продуктів горіння. Місто затягло чорним димом.
До Одеси надійшли сім когенераційних установок ‒ обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії. Про це повідомив мер Геннадій Труханов.
Внаслідок масованого удару російських терористів по густонаселеному району Одеси відсутнє електро-, водо, та теплопостачання у великий частині будинків.
В Одесі розпочалися відновлювальні роботи в житловому будинку на проспекті Шевченка, 8в, який неодноразово зазнавав пошкоджень через обстріли російських терористів.
Вночі російські терористи атакували Одесу та область ударними безпілотними літальними апаратами типу «Shahed». Пошкоджень зазнала цивільна інфраструктура ‒ житлові будинки, господарчі споруди.
Одеський трамвайний маршрут № 5 тимчасово працює за зміненою схемою. Про це повідомило комунальне підприємство «Одесміськелектротранс». Причина – аварійні роботи.