Генеральный план Одессы и его стратегические отличия
В Одесском городском совете состоялась пресс-конференция заместителя начальника управления архитектуры и градостроительства Одесского горсовета Марата Касымова. Темой встречи с журналистами стал Генеральный план г.Одессы.
Каковы же кардинальные отличия предлагаемого Генплана от прошлого, который был принят в 1989 году? Нынешний Генплан принимается в другом государстве, с другой социально-экономической системой. Основной его задачей является улучшение качества жизни населения, исходя из международных норм и идеологии устойчивого развития города (в прошлом - сбалансированное размещение предприятий и мест проживания трудовых ресурсов).
Город остаётся в прежних границах (в прежнем - предлагалось расширение границ города). И соответственно жилищное строительство осуществляется в черте города (в старом Генплане предполагалось 22% нового жилищного строительства осуществлять за счёт присоединяемых территорий). Сейчас сохраняется и реконструируется Центральный аэропорт (в старом Генплане его собирались вынести).
Что касается предприятий, предлагается вынос их незначительной части - из центральной части (в прежнем - предполагался вынос около сотни предприятий). Причём это уже осуществляется. Примеры: на месте завода имени Кирова - жилищное строительство, на месте завода "Автоагрегат" расположился торговый центр "Среднефонтанский". Предполагается вынос предприятий с улицы Водопроводной.
В старом Генплане предполагался полный снос частного сектора. По новому = частный сектор будет полностью сохранён, за исключением улицы Туристской.
У результаті масованого удару по Одесі, вчиненого російськими терористами напередодні, 17 червня, у Приморському районі пошкоджено десятки житлових будинків.
Внаслідок сьогоднішньої атаки російських терористів, що на світанку спрямували на Одесу ударні безпілотники, в місті ушкоджено понад 50 будинків, з яких п`ять зазнали суттєвих руйнувань.
У Приморському, Київському та Хаджибейському районах Одеси розпочато відновлення водопостачання, відключеного через масштабну аварію на магістральному водогоні.
В Одесі припинено подачу води споживачам у Хаджибейському та Київському районах міста. Це сталося через аварію на магістральній ліній, повідомили в мерії.
У ніч на 10 червня російські терористи атакували Одесу ударними безпілотними літальними апаратами. Попередньо встановлено, що ворог застосував понад 10 БпЛА.
У 16-поверховому житловому будинку на проспекті Князя Ярослава Мудрого (раніше – Академіка Глушка), 2, що постраждав унаслідок ворожої атаки 1 травня, завершено першочергові протиаварійні роботи.
Сьогодні, 13 травня, під час позачергової сесії Одеської міської ради депутати підтримали внесення змін до Міської цільової програми «Незламна Одеса» на 2024–2026 роки.
За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, інтенсивність епідемічного процесу з ГРВІ та грипу в Одесі знизилася та відповідає низькому рівню.
Внаслідок вчорашньої ворожої атаки по Одесі та області і спричинених нею пожеж у повітря потрапила значна кількість забруднюючих речовин і продуктів горіння. Місто затягло чорним димом.
До Одеси надійшли сім когенераційних установок ‒ обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії. Про це повідомив мер Геннадій Труханов.
Внаслідок масованого удару російських терористів по густонаселеному району Одеси відсутнє електро-, водо, та теплопостачання у великий частині будинків.
В Одесі розпочалися відновлювальні роботи в житловому будинку на проспекті Шевченка, 8в, який неодноразово зазнавав пошкоджень через обстріли російських терористів.
Вночі російські терористи атакували Одесу та область ударними безпілотними літальними апаратами типу «Shahed». Пошкоджень зазнала цивільна інфраструктура ‒ житлові будинки, господарчі споруди.
Одеський трамвайний маршрут № 5 тимчасово працює за зміненою схемою. Про це повідомило комунальне підприємство «Одесміськелектротранс». Причина – аварійні роботи.