Одесситы поддерживают идею реконструкции исторического центра города
В Одесском филиале Института Горшенина 23 сентября были оглашены результаты блиц-опроса на тему: "Судьба исторического центра: мнение одесситов". Опрос проводился в рамках исследовательской программы "В фокусе: Генплан".
Всего согласно стихийной выборке было опрошено 600 человек в возрасте от 18 лет. Итоги опроса показали, что большинство одесситов поддержало идею реконструкции исторического центра Одессы - 84, 5%. Почти половина одесситов - 46% - считают, что к историческому центру Одессы следует относить район Приморского бульвара, улиц Ланжероновской и Дерибасовской. 55, 5 % одесситов считают, что реконструкция должна включать ремонт фасадов.
Почти 70% горожан считают, что в исторической части города нельзя строить здания выше классических построек, здесь должны находиться галереи и выставочные центры. Как рассказал начальник городского управления по вопросам охраны объектов культурного наследия Владимир Мещеряков, согласно утвержденному Генплану Одессы в историческом центре построенные здания не будут превышать нормы максимальной этажности зданий.
"Благодаря введенным правилась застройки города теперь в историческом центре нельзя будет строить здания выше 4-х этажей,- отметил Владимир Мещеряков, - также будет сохранена уникальность архитектуры, существующих уже зданий".
Сьогодні, 13 травня, під час позачергової сесії Одеської міської ради депутати підтримали внесення змін до Міської цільової програми «Незламна Одеса» на 2024–2026 роки.
За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, інтенсивність епідемічного процесу з ГРВІ та грипу в Одесі знизилася та відповідає низькому рівню.
Внаслідок вчорашньої ворожої атаки по Одесі та області і спричинених нею пожеж у повітря потрапила значна кількість забруднюючих речовин і продуктів горіння. Місто затягло чорним димом.
До Одеси надійшли сім когенераційних установок ‒ обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії. Про це повідомив мер Геннадій Труханов.
Внаслідок масованого удару російських терористів по густонаселеному району Одеси відсутнє електро-, водо, та теплопостачання у великий частині будинків.
В Одесі розпочалися відновлювальні роботи в житловому будинку на проспекті Шевченка, 8в, який неодноразово зазнавав пошкоджень через обстріли російських терористів.
Вночі російські терористи атакували Одесу та область ударними безпілотними літальними апаратами типу «Shahed». Пошкоджень зазнала цивільна інфраструктура ‒ житлові будинки, господарчі споруди.
Одеський трамвайний маршрут № 5 тимчасово працює за зміненою схемою. Про це повідомило комунальне підприємство «Одесміськелектротранс». Причина – аварійні роботи.
Частина одеситів, що є абонентами комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси», на добу залишаться без опалення. Теплопостачання не буде від 17:00 сьогоднішнього дня до 17:00 26 грудня.
Сьогодні в Одесі відновлено роботу трамвайного маршруту № 18, що зʼєднує Куликове поле з парком-меморіалом 411 батареї. На ньому працюватимуть чотири трамваї з інтервалом руху в середньому 27 хвилин.
Узвіз Віталія Блажка (раніше – Маринеска) буде закритий для транспорту до 31 травня 2025 року. Обмеження, введені 23 листопада, подовжено розпорядженням міського голови Геннадія Труханова.
Сьогодні, 3 грудня, в центрі Одеси, на вулиці Дерибасівській розпочалися роботи з монтажу головної новорічної ялинки міста. Відкриття заплановано на 6 грудня – День Святого Миколая.