Верховна Рада встановила винагороду за передачу ЗСУ військової техніки армії окупантів
Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає встановлення матеріальної винагороди за передачу Збройним Силам України придатної для використання бойової техніки російських загарбників.
— бойової машини піхоти (десанту), бронетранспортера, броньованої розвідувально-дозорної машини — 50 000 доларів;
— військового автомобіля (вантажного, спеціалізованого), військового тягача, військових інженерних машин: розвідки, розмінування, мінного загородження, мостоукладних, розгородження, для прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт, для подолання водних перешкод — 10 000 доларів;
— корабля 1 або 2 рангу — 1 000 000 доларів;
— корабля 3 або 4 рангу — 500 000 доларів;
— судна військового (допоміжного) забезпечення — 200 000 доларів;
— судна малогабаритного бойового (розвідувального) призначення — 50 000 доларів.
Зазначається, що у випадку передачі бойової техніки російськими військовослужбовцями їм забезпечується право (на їх вимогу) на збереження в таємниці факту передачі ними придатної для застосування бойової техніки держави-агресора, отримання нових документів з новими установочними даними, безпеку їх перебування на території України, створення умов для виїзду до третьої безпечної країни.
Нагадаємо, на засіданні українського парламенту, що відбулося 1 квітня, ухвалено низку важливих рішень. Серед них: Верховна Рада заборонила використання російської неонацистської символіки та визнала росію державою-терористом, яка чинить державний геноцид українського народу. Також народні депутати проголосували за заборону проросійських політичних партій.
Увечері понеділка було відновлене живлення Одеси та Одеського району. Наразі Одесу заживлено за тимчасовими схемами, але до кінця тижня можливі невеликі обмеження, повідомила сьогодні НЕК "Укренерго".
25 тисяч тонн української пшениці до Кенії та 5 тисяч тонн до Ефіопії доставить балкер VALSAMITIS. У порту ️"Чорноморськ" вже йдуть роботи з завантаження, повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.
Україна глибоко стурбована деструктивними діями РФ, які призводять до затримки роботи "зернового коридору" Чорним морем та підривають Чорноморську зернову ініціативу загалом.
За минулий тиждень у рамках "Зернової ініціативи" 25 суден експортували з українських портів 1,1 мільйона тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.
Вперше за часів незалежності України порт Рені (Одеська область) залучив новий вантажопотік – цитрусові з Єгипту. Про це повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.
Сьогодні зранку знову було знеструмлено Одесу та частину Одеського району: сталася друга за останню добу масштабна аварія на підстанції НЕК "Укренерго". Про це повідомили у ДТЕК Одеські електромережі.
За тиждень з портів Великої Одеси (Одеського, Чорноморського і Південного) 18 суден експортували 664 тисячі тонн продовольства. Зокрема, 60 тисяч тонн пшениці відправлено до Кенії.
З Чорноморського порту вийшло чергове судно – балкер AMIRA HANA з 30 тис. тонн української пшениці. Вантаж призначений для Ефіопії – африканської країни, мешканці якої потерпають від голоду.
В енергосистемі зріс дефіцит потужності. В НЕК «Укренерго» це пояснюють збільшенням споживання електроенергії, властивим для початку робочого тижня, а також поступовим зниженням температури по всій Україні.
В енергосистемі України зберігається значний дефіцит потужності, особливо у ранкові та вечірні години максимального споживання. Холодна погода сприяє зростанню споживання.
За святкові вихідні з українських портів в рамках «Зернової ініціативи» 9 суден експортували 432 тис. тонн агропродукції для краін Африки, Азії та Європи.
За два дні з портів Великої Одеси в рамках «Зернової ініціативи» вийшли 11 суден з 422 тис. тонн агропродукції для Африки, Азії та Європи. Про це повідомила Адміністрація морських портів України.
В рамках «Зернової ініціативи» з портів Великої Одеси вийшли чергові вісім суден з 238,6 тис. тонн агропродукції для Азії та Європи. Про це повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.
Україна не планує зупиняти експорт агропродукції з портів Великої Одеси (Одеського, Чорноморського, Південного) через пошкодження об`єктів енергосистеми регіону.