Антикоррупционное бюро расследует дело о возможной растрате одесской казны
Национальное антикоррупционное бюро Украины расследует деятельность одесских чиновников, включая мэра Геннадия Труханова.
НАБУ изучает работу городских властей уже полгода, а теперь в реестре судебных решений опубликованы ходатайства детективов о выемке документов, доступе к информации о банковских счетах и телефонных разговорах. Это делается в рамках расследования финансирования из местного бюджета дорожно-ремонтных работ. На них потратили 800 млн. грн.
В НАБУ подтверждают, что расследуют дело о возможной растрате одесской казны должностными лицами в 2014 – 2016 годах. Но детали не сообщают: тайна следствия.
"Досудебное расследование продолжается, о подозрении еще никому не сообщалось, поэтому говорить о конкретных фамилиях пока рано", – сказала Светлана Олифера, пресс-секретарь НАБУ.
А вот в одесской общественной организации «Антикоррупционный офис» уже выяснили, что именно расследовали детективы. Говорят: существовал преступный сговор чиновников с коммерческими структурами. Первые заказывали ремонт, вторые выигрывали тендеры, но работы проводили не в полном объеме и по завышенным ценам. При этом большинство фирм-подрядчиков контролируют люди, приближенные к мэру.
"В результате досудебного следствия доказано, что городской голова вступил в сговор с определенными лицами. Отмечено, что средства выводились через оффшоры. В значительной части, скажем, этих оффшоров среди владельцев – люди, которые давно уже связаны с Геннадием Трухановым", – подчеркнул Алексей Черный, глава общественной организации "Антикоррупционный офис".
Тем временем в мэрии коррупционный скандал не комментируют: ждут окончания расследования. Политические аналитики между тем не исключают, что дело рассыплется в суде.
Если же вину одесских чиновников докажут, им может грозить срок от семи до 12 лет за решеткой.
Одеському ексдепутату, який на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну супроводжував колону російських військ до Києва, повідомлено про підозру у держзраді та пропаганді війни.
Служба безпеки України та Національна поліція на Одещині затримали нових підозрюваних у підпалах автомобілів, що належали українським військовим. Про це повідомила сьогодні СБУ.
В Одесі поліцейські «на гарячому» затримали колишнього представника одного з громадських формувань з охорони громадського порядку, який заробляв на «зловживанні впливом».
Заступник керівника прокуратури Одеської області Максим Ракович та його колишня дружина, а нині співмешканка В. Ракович, стали фігурантами кримінальної справи.
В Одесі викрито настоятеля одного із храмів УПЦ (МП), який вихваляв очільника країни-агресорки Путіна та героїзував російських окупантів. Про це повідомила сьогодні Служба безпеки України.
В Одесі поліцейські встановлюють обставини інциденту з російським триколором, що стався ввечері 7 жовтня в центрі Одеси, на Європейській (колишня Катерининська) площі.
Сьогодні російські терористи поцілили ракетою в цивільне судно, завантажене пшеницею для Єгипту. Це сталося одразу після того, як воно вийшло з українських територіальних вод у Чорному морі.
В Одесі за підозрою в хабарництві затримали керівницю одного з підрозділів Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету (АМКУ).
Служба безпеки України затримала ще двох учасників агентурної мережі ФСБ, яка діяла в Одеській та Дніпропетровській областях. Зловмисники коригували ракетно-дронові удари ворога по військовій інфраструктурі Сил оборони.
Служба безпеки України зібрала докази державної зради дружини екснардепа від забороненої Партії регіонів Ігоря Маркова Інеси. Про це повідомили сьогодні в СБУ.
На Одещині затримано посадовця Фонтанської сільради, який «допомагав» військовозобов`язаним уникнути мобілізації. Його підозрюють в хабарництві, повідомили сьогодні в управлінні СБУ в Одеській області.
У порядку спеціального судового розгляду уродженця Одещини визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомили сьогодні в Одеській обласній прокуратурі.