У знаменитой одесской картины Караваджо появился брат-близнец
23-летняя американка одесского происхождения Инга Лоева, узнав о пропаже шедевра несколько лет назад, решила возместить Одессе эту утрату - своими силами.
Год она изучала технику и стиль художника, и написала копию «Взятия Христа под стражу».
Сначала «Поцелуй Иуды» Инги Лоевой увидели в Национальном музее Флоренции, именно в Италии девушка закончила художественную академию. Теперь это творение находится в одной из галерей Одессы, на первый взгляд - и не отличить от оригинала. Год назад Инга начала писать фрагменты картины, продумывая каждую деталь, сама же копия возникла на одном дыхании. Всего за две недели картина была готова.
Инга Лоева, художница: «Делать копии мастеров - важно для художника, так как когда делаешь копии, открываются какие-то загадки, техника. Мой маэстро в Академии, которую я заканчивала в Италии, говорил - картины - это общение художников друг с другом сквозь века».
Сестра художницы Ольга признается - с картиной Караваджо их познакомила бабушка, в детстве она часто водила внучек в Музей западного и восточного искусства. Поэтому и пропажу «Поцелуя Иуды» Инга Лоева восприняла тяжело, как настоящая одесситка. Рисовать же молодой девушке нравилось всегда.
Ольга Лоева, сестра: «Она на уроках всегда рисовала. Я помню, у нас был учитель в школе, который постоянно у нее забирал рисунки, потому что она отвлекалась - складывал их в папку и говорил, что это когда-то будет стоить больших денег, она будет художницей. Она очень любит портреты, рисовать натюрморты. Мне кажется, портреты - самое такое».
Сперва копию Инга хотела подарить городу. Но через день после того, как закончила писать картину - нашли оригинал. Теперь «Поцелуй Иуды» юной художницы выставлен на продажу, но картину ей хотелось бы оставить в Одессе.
Сьогодні одеська Алея зірок на вулиці Ланжеронівській поповнилась новими іменами видатних одеситів – двох письменників і художника. Про це повідомили в Одеській мерії.
Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив дати проведення і розпочинає приймання фільмів на участь у конкурсних програмах. Планується, що XV ОМКФ відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в Києві.
Сьогодні виповнюється 124 роки Одеському національному художньому музею. А напередодні, 5 листопада, його мало не знищили російські терористи: ворожа ракета прилетіла поруч з будівлею, утворивши величезну вирву на вулиці Софіївській.
Адміністрація Одеського національного академічного театру опери та балету повідомила про дострокове переривання контракту та звільнення з посади головного диригента В’ячеслава Чернухо-Воліча.
Науковий архів Одеського національного художнього музею доступний дослідникам та науковцям з усього світу – завдяки спеціальній мультимедійній онлайн-платформі, де матеріали подано українською та англійською мовами.
Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради проводить відкритий архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію з благоустрою Театральної площі в Одесі.
Відомий скульптор, заслужений художник України Олександр Князик передав Одеській національній науковій бібліотеці свою роботу — скульптуру Григорія Сковороди.
Через сьогоднішню ракетний удар російських агресорів по Одесі постраждав Одеський національний художній музей. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
В Одеському національному академічному театрі опери та балету відзначили 50-річчя творчої діяльності видатного вокаліста, народного артиста України Василя Навротського.
Одеська обласна військова адміністрація розглядає можливість відкриття для роботи декотрих театрально-видовищних закладів міста Одеси. Про це повідомила сьогодні прес-служба ОВА.
Одеський академічний російський драматичний театр від сьогодні матиме нову назву. Таке рішення ухвалила Одеська обласна рада. За проголосували усі 63 присутні на онлайн-сесії депутати.
В Євангелічно-лютеранській церкві Святого Петра (уславлена одеська кірха) започатковано цикл концертів Одеського національного академічного театру опери та балету.