Известный одесский драматург выпустил два сборника
В помещении Всемирного клуба одесситов состоялась презентация книг Александра Марданя «День гражданских дел» и «Семь вечеров».
Первая из этих книг включает в себя пять киносценариев, вторая – семь пьес. Книги вышли в этом году в издательстве «Зодиак». Александр Мардань родился в 1956 году во Владивостоке. В 1978 окончил Одесский Институт Инженеров Морского Флота («Водный»). До 1991 года работал в системе Минфлота СССР. Но параллельно занимался творчеством. Первый киносценарий написал в 1982 году, сценарий для телевизионного фильма – в 1985, первая пьеса «Лист ожиданий» написана в 2003 году. Александр – член Союза писателей и Союза театральных деятелей Украины. Его пьесы публиковались в различных журналах и ставились в нескольких десятках городов Украины, России, Казахстана, Молдовы, Приднестровья, Болгарии, Израиля. В Одессе многие пьесы Александра идут в Русском драматическом театре. По словам завлита театра Юрия Ющенко, спектакли «Лист ожиданий» и «Девушки», поставленные по пьесам Марданя, входят в тройку лидеров по кассовым сборам.
На презентации много говорили о таланте Александра Евгеньевича. Например, журналист и театральный критик Мария Гудыма сравнила его с Семеном Юшкевичем по умению отражать эпоху, чувствовать ее словарь, и даже интонацию. И предположила, что, возможно, историю нашей эпохи будут изучать по пьесам Марданя. А другой журналист – Феликс Кохрихт – напомнил еще об одной ипостаси Александра: один из организаторов театрального фестиваля «Встречи в Одессе». По словам Кохрихта, одну из главных своих пьес Мардань пишет этим фестивалем. Елена КАМИНСКАЯ, Odessa Daily
Сьогодні одеська Алея зірок на вулиці Ланжеронівській поповнилась новими іменами видатних одеситів – двох письменників і художника. Про це повідомили в Одеській мерії.
Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив дати проведення і розпочинає приймання фільмів на участь у конкурсних програмах. Планується, що XV ОМКФ відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в Києві.
Сьогодні виповнюється 124 роки Одеському національному художньому музею. А напередодні, 5 листопада, його мало не знищили російські терористи: ворожа ракета прилетіла поруч з будівлею, утворивши величезну вирву на вулиці Софіївській.
Адміністрація Одеського національного академічного театру опери та балету повідомила про дострокове переривання контракту та звільнення з посади головного диригента В’ячеслава Чернухо-Воліча.
Науковий архів Одеського національного художнього музею доступний дослідникам та науковцям з усього світу – завдяки спеціальній мультимедійній онлайн-платформі, де матеріали подано українською та англійською мовами.
Департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради проводить відкритий архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію з благоустрою Театральної площі в Одесі.
Відомий скульптор, заслужений художник України Олександр Князик передав Одеській національній науковій бібліотеці свою роботу — скульптуру Григорія Сковороди.
Через сьогоднішню ракетний удар російських агресорів по Одесі постраждав Одеський національний художній музей. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
В Одеському національному академічному театрі опери та балету відзначили 50-річчя творчої діяльності видатного вокаліста, народного артиста України Василя Навротського.
Одеська обласна військова адміністрація розглядає можливість відкриття для роботи декотрих театрально-видовищних закладів міста Одеси. Про це повідомила сьогодні прес-служба ОВА.
Одеський академічний російський драматичний театр від сьогодні матиме нову назву. Таке рішення ухвалила Одеська обласна рада. За проголосували усі 63 присутні на онлайн-сесії депутати.
В Євангелічно-лютеранській церкві Святого Петра (уславлена одеська кірха) започатковано цикл концертів Одеського національного академічного театру опери та балету.